czwartek, 27 maj 2021 16:07

Wyjazd grafików komputerowych na warsztaty z papieru czerpanego.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Papier czerpany - warsztaty w  Akademii Stowarzyszenia w Łucznicy w ramach projektu „Bliżej natury - bliżej drugiego człowieka” finansowanego z grantu Fundacji Rodziny Staraków

 

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Bliżej natury - bliżej drugiego człowieka” finansowanym z grantu Fundacji Rodziny Staraków, w dniu 26 maja rozpoczęli udział w warsztatach z wytwarzania papieru czerpanego w Akademii w Łucznicy. W pierwszym dniu warsztatów, zajęcia rozpoczęły się od zapoznania się z pracownią gdzie powstaje papier czerpany o teorią związaną z tym tematem. Następnie ćwiczenia przeniesione zostały w plener gdzie zbierano rośliny będące podstawowym materiałem wykorzystywanym w produkcji papieru czerpanego. W dalszej części przygotowywano pulpę roślinną, czyli wykonywano ługowanie i płukanie roślin oraz ich rozbijanie za pomocą drewnianych młotków. Zwieńczeniem pracy tego dnia było czerpanie papieru i jego suszenie. Młodzież czeka jeszcze dwa dni szkolenia w trakcie których zapozna się z technikami tworzenia form przestrzennych oraz będzie doskonalić zdobyte dotąd umiejętności.

W wyjeździe biorą uczniowie dwóch kierunków kształcenia: Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej oraz Plastyk – projektowanie Graficzne.

Czytany 632 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top