środa, 02 czerwiec 2021 05:15

Doposażenie pracowni informatycznej na potrzeby Liceum Informatycznego i koła naukowego programistów.

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zaplecze sprzętowe pracowni informatycznej rośnie w bardzo szybkim tempie. Jeszcze niedawno w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego otrzymaliśmy zestawy robotyczne oraz zestawy Arduino do nauki programowania, robotyki i mechatroniki, a już otrzymaliśmy w ramach projektu „Wysoka jakość kluczem do kariery” nowe zestawy Lego Mindstorm EV3. Zestawy Lego Mindstorm umożliwiają naukę programowania poprzez budowę robotów oraz unikalnych konstrukcji inżynierskich. Łącząc klocki Lego z programowalnymi klockami, silnikami i czujnikami, można tworzyć modele, które będą chodzić, mówić, chwytać a nawet myśleć.

 

Nowe zestawy są już wykorzystywane na zajęciach koła naukowego programistów i robotyków prowadzonego przez nauczyciela informatyki Pana Bogdana Tarkowskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, pasjonujących się informatyką, programowaniem, robotyką oraz nowoczesnymi technologiami do udziału w zajęciach. Oferta skierowana jest także dla uczniów nowo powstałego profilu informatycznego, którzy swoją przyszłość zawodową pragną usadowić na fundamentach związanych z informatyką, matematyką czy fizyką.  

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu dzięki znakomitej infrastrukturze, nowoczesnym pracowniom, szerokiej ofercie edukacyjnej, możliwości realizacji dowolnego przedmiotu w zakresie rozszerzonym, bezpłatnym zajęciom edukacyjnym, wyjazdom, wykształconej kadrze pedagogicznej oraz współpracy z uczelniami wyższymi (m. in. Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska) stwarza dogodne warunki aby przygotować młodzież do egzaminu maturalnego i dostania się na wymarzony kierunek studiów.  

Czytany 562 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top