środa, 02 czerwiec 2021 05:54

Dobre starty zawodników klubu „Rotmistrz” Ciechanowiec

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

20 maja w Łomży rozegrano Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U18 i U20. W rywalizacji wzięło udział 170. zawodników z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego. 

 

Ozdobą zawodów był start Damiana Czykiera (Podlasie Białystok), który w biegu na 110m ppł uzyskał świetny rezultat 13.43!

W zawodach tych uczestniczyli też zawodnicy z klubu „ROTMISTRZ” Ciechanowiec. Dobre wyniki w tych zawodach osiągnęli Paulina Łagoda (IIE) I miejsce w rzucie oszczepem i Mateusz Szymaniak (IB) II miejsce w rzucie dyskiem.  Mistrzostwa Województwa Podlaskiego były dla naszych zawodników sprawdzianem po mocno przepracowanym okresie przygotowawczym i próbą osiągnięcia minimum na Mistrzostwa Polski U18 i U20.

30 maja na Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku odbył się II Mityng Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski 2021 w kategoriach młodzieżowych. W zawodach wzięło udział około 240 zawodników z klubów województwa podlaskiego. Na starcie mogliśmy zobaczyć lekkoatletów w kategoriach U14 i starszych. Sześciu zawodników z klubu „Rotmistrz” Ciechanowiec wystartowało w II Mityngu Kwalifikacyjnym U18 i U20 w Białymstoku.

Dobrą formą w tych zawodach błysnęła Natalia Wrzesińska (IIE), która zajęła II miejsce w rzucie dyskiem 1kg osiągając rezultat 35,47m (nowy rekord życiowy) i tym samym zapewniła sobie start w 53 Mistrzostwach Polski U18 we Włocławku, które odbędą się w dniach 28-30 lipca 2021.

II miejsca zajęli również Paulina Łagoda (IIE Liceum)  w rzucie oszczepem, Mateusz Szymaniak (IB Liceum) w rzucie dyskiem i Krystian Gontarczuk (IIA Liceum) w skoku w dal.

Na dobrym IV miejscu w rzucie dyskiem uplasowała się Angelika Moczulska (IB Liceum) a VI miejsce w rzucie dyskiem zajął nasz najmłodszy zawodnik Maksymilian Jachimczuk. Kolejny mityng kwalifikacyjny odbędzie się 20 czerwca w Białymstoku i będzie to jedna z ostatnich szans na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce.

Czytany 566 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top