środa, 16 czerwiec 2021 06:38

„Bieg po bezpieczne wakacje” w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „ Mam wybór … wybieram rozsądek”

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 15 czerwca 2021 r. chętni  uczniowie naszej szkoły  w ramach zajęć wychowania fizycznego wzięli udział w zawodach biegowych „Bieg po bezpieczne wakacje” w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „ Mam wybór … wybieram rozsądek”  organizowanych z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii.

Głównym organizatorem imprezy jest Komenda   Wojewódzkiej Policji w Białymstoku a  koordynatorem Komenda Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Bieg rozgrywany był na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w kategorii dziewcząt i chłopców w wieku 16 – 19 lat na dystansie 1500 metrów.  Udział w zawodach miał na celu popularyzowanie bezpiecznej aktywności fizycznej w okresie wakacyjnym oraz zachęcenie do  intensywnej aktywności motorycznej na świeżym powietrzu.  Współzawodnictwo sportowe zgromadziło 16 długodystansowców oraz rzesze kibiców.

Powiatowy etap zawodów przeprowadzony został przez  policjantki wysokomazowieckiej jednostki, przy współpracy z nauczycielkami wychowania – fizycznego naszej placówki; Panią Emilią Krysińska i Magdaleną Kujawską. Organizatorzy wyłonili po trzy osoby spośród dziewcząt i chłopców, które uzyskały najlepsze rezultaty i tym  samym  przeszły do etapu wojewódzkiego.

 Miejsca na podium zajęli w kategorii dziewcząt:

 1. Natalia Wrzesińska – 7:19,88
 2. Katarzyna Odorczuk - 7:26,09
 3. Katarzyna Choromańska – 7:41,57

W kategorii chłopców :

 1. Szymon Radziszewski – 5:07,06
 2. Jakub Popławski – 5:14,26
 3. Hubert Karpiński – 5:15,95

Po biegach w ramach godziny z wychowawcą funkcjonariuszki KPP w Wysokiem Mazowieckiem poprowadziły cykl  spotkań profilaktycznych w klasach drugich licealnych dotyczących bezpiecznych wakacji oraz  niebezpieczeństw związanych z handlem ludźmi i nieostrożnym podejmowaniem aktywności za granicą.

 Mamy nadzieję, że  przybliżenie tej problematyki wpłynie na świadomość młodzieży oraz  poprawi bezpieczeństwo osób wyjeżdżających za granicę, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Pedagog szkolny – Bożena Marońska

Czytany 709 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


 • Dyrektor Szkoły
  mgr Łukasz Godlewski
  (86) 277 11 35
Top