piątek, 25 czerwiec 2021 07:08

Wakacje tuż, tuż...

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje tuż, tuż. Większość bieżącego roku szkolnego spędziliśmy przy komputerach. Dlatego z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowywaliśmy się do jednodniowej wycieczki, do naszego pięknego Muzeum Rolnictwa im ks. Krzysztofa Kluka.

 

Większość z nas ekspozycje i eksponaty w nim zgromadzone mogła podziwiać już wcześniej, jednakże jest to miejsce nadzwyczaj urokliwe i fascynujące. Z przyjemnością przechadzaliśmy się w skansenie, spacerowaliśmy alejkami starego parku, zgłębialiśmy tajniki dawnej weterynarii i mogliśmy się poczuć jak „możni państwo” we wspaniałych pokojach zabytkowego pałacu.

Bardzo ucieszył nas fakt, że tym niezwykłym zakątkiem mogliśmy się pochwalić naszej nowej nauczycielce języka francuskiego. Była zachwycona i zdumiona, że takie małe miasteczko ma taką perełkę a pracujący tu ludzie to zawodowcy – wszystko jest pięknie utrzymane, a przewodnik to skarbnica wiedzy o tym miejscu.

Mimo ponad trzydziestostopniowego upału z przyjemnością upiekliśmy kiełbaski w przygotowanym dla nas ognisku. I tu też wszelkie udogodnienia: toalety, piękne drewniane ławy pod dachem, radosny śpiew ptaków – wszystko to sprawiło, że po trudach zwiedzania odpoczęliśmy, posililiśmy się i zrelaksowali przed powrotem do szkoły.

Opracowała Grażyna Panas

Czytany 671 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top