sobota, 26 czerwiec 2021 07:37

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2020 - 2021

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

25 czerwca 2021 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego. Z tej okazji wszyscy uczniowie, pięknie ubrani, przybyli do szkoły o godzinie 8:40, po czym wraz z wychowawcami klas uczestniczyli w pochodzie do kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, za którym podążali uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, a za nimi pozostali uczniowie naszej szkoły.

 

O 9:00 rozpoczęła się Msza Święta, którą odprawił ksiądz Grzegorz Konopacki.

Po Mszy uczniowie udali się ponownie do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wyśmienitych gości:

Pani Aleksandra Szczudło Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

Pan Bogdan Zieliński Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego,

Pan Eugeniusz Święcki Burmistrz Ciechanowca,

Pan Jerzy Leszczyński Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego,

Pan Marek Karolewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach,

Pan Krzysztof Pełszyk Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Radny Powiatu Wysokomazowieckiego,

Pani Cecylia Szmurło Radna Powiatu Wysokomazowieckiego,

Pani Bożena Grotowicz Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem,

Ks. Dziekan Tadeusz Kryński Proboszcz Parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej,

Pan Pułkownik Mirosław Dąbrowski Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim,

Pan Pułkownik Marek Niedźwiecki z 18 Pułku Logistycznego w Łomży,

Pan Major Marcin Opolski z Centrum Szkolenia Łączności I Informatyki w Zegrzu,

Pani Grażyna Dembek Komendant Hufca Pracy w Zambrowie,

Pani Agata Koc Przewodnicząca Rady Rodziców,

Pani Urszula Rusiniak Skarbnika Rady Rodziców,

Pani Ewa Wojtkowska I Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców,

Pan Bogdan Ryczkowski II Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców

Akademię rozpoczął Dyrektor  naszej szkoły Pan Łukasz Godlewski.

Dyrektor podziękował gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży, za dbanie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo.

Słowa wdzięczności skierował także do zaproszonych gości, w szczególności do Pana Bogdana Zielińskiego Starosty naszego powiatu. Pan Dyrektor podziękował Panu Staroście za dotychczasową współpracę, rozbudowę szkoły i internatu, wkłady finansowe do realizowanych projektów w naszej szkole oraz zainteresowanie szkołą i młodzieżą.

Podziękował przedstawicielom jednostek wojskowych  za profesjonalne podejście, zaangażowanie i oddanie na rzecz kształcenia młodzieży w naszej szkole. Zwrócił uwagę że dzięki owocnej współpracy nasze Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego odbywają szkolenia na najwyższym poziomie.

Dyrektor szkoły wspólnie z przybyłymi gośćmi nagrodził wszystkich uczniów wyróżnionych w nauce oraz tych, którzy wyróżnili się wysoką frekwencją. Dyrektor podziękował również rodzicom nagrodzonych uczniów za trud włożony w ich wychowanie i naukę. Pan Dyrektor Godlewski podziękował także wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie, współpracę i pomoc w procesie zdalnej edukacji.

Wszyscy zaproszeni goście życzyli zarówno uczniom, jak i nauczycielom i pracownikom szkoły bezpiecznego i spokojnego wakacyjnego wypoczynku.

Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć występu artystycznego, który przygotowała klasa IB Liceum i Chór Szkolny. Część artystyczna była zwieńczeniem dzisiejszego dnia i początkiem długo oczekiwanych wakacji. Uczniowie wraz z wychowawcami klas udali się do sal lekcyjnych, gdzie odebrali swoje świadectwa  i w doskonałych nastrojach opuścili szkolne mury. Pozostało nam więc mieć nadzieję, że 1 września wszyscy wrócimy wypoczęci, pełni zapału do nauki i pracy w nowym roku szkolnym, a także wyrażamy troskę, żeby te wakacje okazały się dla wszystkich bezpieczne i żebyśmy już niedługo, wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka, spotkali się po raz kolejny.

Lista wyróżnionych: zobacz

 

Czytany 713 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top