poniedziałek, 12 lipiec 2021 07:08

Bezpłatny dwutygodniowy wyjazd 50 uczniów do Włoch!

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 9 lipca 50 uczniów naszej szkoły - 30 uczniów Technikum i 20 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego -  wyjechało na całkowicie BEZPŁATNY wyjazd do północnych Włoch.

 

Uczniowie Technikum wyjechali w ramach projektu „Europejskie kierunki zawodowe” program Erasmus+ a uczniowie liceum w ramach „Ponadnarodowej mobilności uczniów”.

Udział młodzieży w projekcie umożliwi ich rozwój zawodowy, zwiększając tym samym ich możliwości na rynku pracy oraz podniesie ich kompetencje językowe. Uczniowie zapoznają się z włoskim środowiskiem pracy, ale także „spotkają się” z włoską kulturą! W ramach programu wyjazdu przewidziano zwiedzanie m.in. Wenecji, Werony, Padwy, Florencji.

Wyjazd uczniów jest całkowicie bezpłatny, a wszystkie koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, podróżą i organizacją staży finansowane są ze środków Unii Europejskiej. Inicjatorem obu projektów jest dyrektor naszej szkoły Pan Łukasz Godlewski.

 Wyjazd poprzedził szereg przygotowań, w tym także z języka włoskiego, którego przybliżenie ma pomóc uczestnikom łatwiej zaadaptować się w nowym otoczeniu.

Czytany 662 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top