piątek, 19 listopad 2021 07:11

Happening "Nie palę bo..."

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia 18 listopada w ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się happening "Nie palę bo..."

 

            Światowy Dzień Rzucania Palenia, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z paleniem papierosów dołączył cały świat.

            18 listopada do akcji włączył się Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Katarzyna Rostkowska.

            Celem akcji była edukacja antynikotynowa uczniów na temat niekorzystnego wpływu palenia papierosów, czyli zagrożenia wynikającego z czynnego i biernego palenia. Przygotowano materiały propagujące życie bez nałogu i zaprezentowano podczas długiej przerwy. Mając na uwadze sytuację pandemiczną, uczniowie zrobili akcję happeningową. Do tego celu wykorzystano plakaty i hasła ze światowych akcji antynikotynowych.

            Wszystkich, którzy chcieliby zasięgnąć konsultacji specjalistycznej w sprawach dotyczących palenia papierosów serdecznie zapraszamy do kontaktu: z Telefoniczną Poradnią Pomocy Palącym pod numerem telefonu 801 108 108.

            TPPP jest ogólnopolską specjalistyczną placówką świadczącą poradnictwo przez telefon dla osób, których dotyczy problem uzależnienia od tytoniu. Działa przy Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie. Pełni funkcję telefonu zaufania i wsparcia dla osób o różnych stopniach motywacji do rzucenia palenia. Pacjenci Poradni mogą uzyskają informacje o metodach pomagających w walce z uzależnieniem od tytoniu, zasadach działania środków farmakologicznych wspomagających proces rzucania palenia, pomoc w zrozumieniu mechanizmów uzależnienia lub utrzymaniu abstynencji papierosowej.

            Godziny pracy Poradni:

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-21.00

w soboty 9.00-15.00

            Więcej informacji na stronie: http://jakrzucicpalenie.pl/

Czytany 281 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top