poniedziałek, 29 listopad 2021 13:38

Wycieczka do stolicy

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 24 listopada uczniowie klas 3B LO, 3A LO, 2 A LO oraz 1B LO wraz z opiekunem wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki znalazły się: wizyta w Manufakturze Cukierków, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz czas wolny w galerii handlowej „Arkadia“. Planowany był także spektakl w Och-Teatrze, lecz został on w ostatniej chwili odwołany ze względu na chorobę jednego z aktorów.

 

Punktualnie o godz. 12.zgodnie stawiliśmy się w Manufakturze Cukierków przy ulicy Nowy Świat. Pracownice sklepu wraz z wytwórcami słodkości powitali nas bardzo serdecznie i zabrali w kolorowy i smaczny świat słodyczy, produkowanych wyłącznie ręcznie i w możliwie najbardziej naturalny sposób. Po kilkunastu minutach pokazu mogliśmy sami spóbować naszych sił jako cukiernicy. Byliśmy zauroczeni smakiem i różnorodnością wyrabianych tu lizaków, cukierków i innych słodyczy.

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie trwające dwie godziny zwiedzanie z panią przewodnik było bardzo ciekawe i zobrazowało nam stolicę w tym trudnym okresie historii. Miasto pogrążone było w nierównej walce z okupantem, a jednak jego ludność wykazywała się nadzieją, hartem ducha i niezachwianą odwagą.

Po wizycie w Muzeum nadszedł czas na trochę rozrywki, której dostarczył nam pobyt w galerii „Arkadia“. Tutaj każdy z nas mógł się posilić oraz spędzić czas na swój sposob. Pięknie, kolorowo i świątecznie przystrojone sklepy zapraszały do wejścia i zakupów.

Po dwóch godzinach zebraliśmy sie wszyscy w umówionym miejscu i wkrótce wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ciechanowca, żałując jedynie, że nie było nam dane uczestniczyć w spektaklu teatralnym – choć nikt nie robił o to scen.

Czytany 219 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top