środa, 04 maj 2022 09:43

Warsztaty dla klas ósmych szkół podstawowych.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 28 kwietna uczniowie klasy ósmej Zespołu Szkół w Ceranowie oraz Szkoły podstawowej w Łazowie przyjechali  do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i zawodowych w Ciechanowcu celem zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023.           

                                                                                                                      

Przybyłych uczniów wraz z opiekunami przywitał dyrektor szkoły pan Łukasz Godlewski przedstawiając możliwości kształcenia na różnych kierunkach. Następnie młodzież została oprowadzona, przez Seweryna Lipskiego, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego pokazując klasopracownie znajdujące się w naszej szkole.                                                             

Goście odwiedzili pracownię budownictwa, gdzie uczniowie pokazali im w jaki sposób nakłada się tynk, układa płytki i muruje. Następnie uczniowie udali się do pracowni informatycznej, gdzie pan Bogdan Tarkowski  zapoznał ich z wyposażeniem pracowni.

Kolejnym etapem zwiedzania  była pracownia gastronomii, młodzi ludzie pod opieką swoich starszych kolegów i koleżanek oraz czujnym okiem opiekuna pracowni pani Karoliny Wojtkowskiej wykonali koktajle owocowe, które później mogli skonsumować.                     

Kolejnym etapem odwiedzin była pracownia fryzjerstwa i kosmetyki, podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć pokaz strzyżenia męskiego wykonanego przez Łukasza Rembiszewskiego , ucznia klasy III technikum oraz upięcia wykonane przez Mateusza Jakubowskiego, a następnie pod opieką koleżanek z klasy I technikum wykonać je na główkach treningowych.

W pracowni kosmetyki  u pani Emilii Krysińskiej uczniowie wykonywali zabieg pielęgnacyjny dłoni oraz skóry twarzy.   Oprócz pracowni zawodowych nasi goście mieli możliwość   uczestniczenia w skróconych lekcjach matematyki prowadzonej przez pana Tomasza Chomicza, lekcji  chemii z panem Wojciechem Cieszkowskim,  lekcji geografii  z panią Ewą Radziszewską oraz języka angielskiego pod okiem Pani Magdaleny Załuskiej.   

Dziękujemy nauczycielom i uczniom naszej szkoły w zaangażowanie  i pracę, a ósmoklasistom życzymy dobrego wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia, który spełni ich oczekiwania.                                                                                                                                          

                                                                            

Czytany 222 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top