środa, 04 maj 2022 06:21

Maraton maturalny rozpoczęty!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W roku szkolnym 2021/2022 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu przystępuje 117 uczniów. Dziś nasi maturzyści zmierzyli się z językiem polskim, jutro egzamin z „królową nauk” matematyką, a 6 maja z językiem angielskim. Egzaminy potrwają do 23 maja.

Podczas egzaminu z języka polskiego maturzyści przez 170 minut rozwiązywali zadania w dwóch arkuszach. W pierwszym zestawie sprawdzano umiejętność czytania ze zrozumieniem, natomiast w drugim weryfikowano umiejętność tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej i znajomość lektur. W tym roku arkusz został dostosowany i abiturienci mogli wybrać temat wypracowania spośród trzech podanych:

1. Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Pana Tadeusza, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury.

2. Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Nocy i dni Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.

3. Interpretacja wiersza Józefa Barana, Najkrótsza definicja życia.

Życzymy tegorocznym maturzystom satysfakcji z rozwiązań maturalnych i wysokich wyników.

Czytany 188 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top