piątek, 01 lipiec 2022 13:54

XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu 2022 r.

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W dniach 25-26 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu 2022 r.

Przygotowania do zjazdu trwały kilka tygodni, a promocja wydarzenia już od lutego. Na czele Komitetu Organizacyjnego i osób przygotowujących zjazd byli:
- Ksiądz Józef Grzeszczuk,
- Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki
- Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu Pani Dorota Łapiak
- Dyrektor naszej szkoły Łukasz Godlewski.

W trwającej dwa dni imprezie uczestniczyło ponad 300 osób. Od godz. 9:00 przed budynkiem szkoły trwała rejestracja uczestników. Około godziny 9:50 uczestnicy zjazdu udali się do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Pochód otwierała orkiestra dęta z Wasilkowa oraz poczet sztandarowy. Za nimi ruszyli uczniowie klas mundurowych i uczestnicy zjazdu.
Zebranych na mszy świętej powitał gospodarz świątyni, Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, dziękując za dar modlitwy i życząc wszystkim wielu Bożych łask. Nabożeństwo wspólnie odprawili:
- Ks. Dziekan Tadeusz Kryński
- Ks. Józef Grzeszczuk
- Ks. Paweł Koc
- Ks. Pułkownik Bogdan Radziszewski
- Ks. Roman Ołtarzewski
- Ks. Walenty Wojtkowski
- Ks. Bogusław Sieńczewski


Po Mszy Świętej wszyscy wspólnie udaliśmy się w marszu pochodnym przez ul. Kościelną, Plac 3 Maja, ul. Mickiewicza i ul. Szkolną.
Kolejnym punktem zjazdu była część oficjalna rozpoczęta wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, wyrażając swą radość, że ma zaszczyt otworzyć XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu.

Pan Dyrektor serdecznie przywitał przybyłych na uroczystość gości i przyjaciół szkoły:
- Pana Eugeniusza Święckiego – Burmistrza Miasta i Gminy Ciechanowiec
- Panią Dorotę Łapiak – Przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
- Panią Jolantę Rusiniak, Sekretarz Rady Ministrów, wiceszefa Rządowego Centrum Legislacji
- Pana Waldemara Kikolskiego Wicestarostę Powiatu Wysokomazowieckiego
- Pana Jerzego Leszczyńskiego Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego
- Panią Cecylię Szmurło Radną Powiatu Wysokomazowieckiego
- Pana Mirosława Reczko – byłego Burmistrza Miasta Ciechanowiec
- Panią Annę Czapkowską Sekretarza Miasta i Gminy Ciechanowiec
- Pana Krzysztofa Pełszyka Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu
- Pana Józefa Sokolika Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem
- Pana Artura Bojara Wicedyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu
- Panią Elżbietę Bryc kierownika internatu ZSOiZ w Ciechanowcu,
- Panią Annę Kaczyńską - Kierownik szkolenia praktycznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica Wys. Maz.
- Panią Agatę Koc Przewodniczącą Rady Rodziców.

Pan Dyrektor podkreślił że Zjazdy Absolwentów to wyjątkowe wydarzenia. Świadczą nie tylko o tradycji i znaczeniu szkoły, ale potwierdzają również jak ważne są relacje między ludzkie i wspomnienia. Jak słusznie zwrócił uwagę Dyrektor to miejsce gdzie wielu z Absolwentów przeżywało swoje pierwsze rozterki miłosne, podejmowało ważne życiowe decyzje, ale to także miejsce gdzie absolwenci spędzili najlepsze lata swojej młodości.
Po przemówieniu Pana Dyrektora nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Pani Moniki Ilczuk i Pani Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej. Uczniowie szkolnego chóru wykonali kilka utworów muzycznych które nie tylko wprowadziły naszych absolwentów w radosny nastrój ale wzbudziły w nich wielki podziw ze względu na zdolności wokalne
Program artystyczny połączony został z wykonaniem Poloneza, Walca i Pokazem Musztry Paradnej. Wszystko elementy części artystycznej zostały przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli.


Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy spożyli wspólny obiad, mogli też spotkać się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z klas, wspominali lata młodości, opowiadali o kolejach swojego życia. Po obiedzie delegacje absolwentów udały się na cmentarz w Ciechanowcu, żeby złożyć wiązanki na grobach nauczycieli i pracowników.
O godzinie 19:00 rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich uroczysty bal. Tę część zjazdu absolwentów rozpoczął Ksiądz Józef Grzeszczuk, kierując do zebranych Boże błogosławieństwo. Następnie Pan Dyrektor Łukasz Godlewski życzył wszystkim uczestnikom balu wesołej zabawy i mile spędzonego czasu.
Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się doskonale przy szlagierach wykonanych przez zespół Pana Krzysztofa Koca.
Drugi dzień zjazdu rozpoczął się o godzinie 10:00 nabożeństwem w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły. Mszę celebrował Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, który serdecznie powitał zebranych w świątyni absolwentów , a także wyraził swoją radość z ich obecności.
Około godz. 11:00 uczestnicy udali się na pożegnalne śniadanie. Było ono okazją do podsumowania imprezy, do podzielenia się wrażeniami, a także do podziękowań kierowanych w stronę organizatorów i gości. XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu był uroczystością udaną, stał się dla wszystkich wielkim świętem pamięci i wspólnoty.


Komitet organizacyjny wraz z dyrektorem szkoły Panem Łukaszem Godlewskim przy aprobacie wszystkich uczestników zjazdu podjęli decyzje o organizacji XII Zjazdu Absolwentów już za dwa lata czyli w 80-lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły na XII Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ w Ciechanowcu, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2024 r.

Czytany 464 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top