W dniu 21 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki oraz wybory MISS i MISTERA szkoły.

 

Uczestnikami szkolnego konkursu piosenki byli:                                

1. Julia Sokołowska- Cleo ”Sztorm”                                                             

2. Michalina Lipska- MileyCyrus„Flowers”                                        

3. Wiktoria Wasilewska- BillieEilish „No time to die”                                  

4. Julia Tymińska – Krystyna Konarska „Zakochani są wśród nas”              

5. Sylwia Kryńska-Justyna Szafran „Miasteczko cud”                                  

6. Iga Niemyjska- Kortez„Hej Wy”                                                              

7. Krystian Stańczyk- Perfekt „Objazdowe nieme kino”                               

8. Barbara Średnicka – Krystyna Łobaszewska – „Czas nas uczy pogody”   

9. Angelika Świderska- Martin Garrix&BEBE Rexha  - „In e name of love”

10. Karol Wojtkowski- Rick Astlley – „Never gonna giveyouup”

11. Aleksnadra Stryjek- Ed Sheran- „ I seefire”

12. Alicja Wilkowska - Sylwia Grzeszczak – „Pożyczony”

 

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy zaskoczyli nas nie tylko świetnym przygotowaniem ale również wyborem repertuaru. Wybrane przez naszych uczestników piosenki wymagały duży zdolności wokalnych i estradowych.

 

Na skutek odbytego głosowania przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły (każdy miał jeden głos) konkurs wygrali:

 

1. Julia Sokołowska z utworemCleo ”Sztorm” - nagroda rzeczowa w wysokości 1000 złotych

 

2. Karol Wojtkowski - Rick Astlley – „Never gonna giveyouup” - nagroda rzeczowa w wysokości 500 złotych

 

Trzecie miejsce zdobyli ex aequo:

·       Barbara Średnicka z utworem Krystyna Łobaszewska – „Czas nas uczy pogody”

·       Aleksnadra Stryjek - Ed Sheran - „ I seefire”

·       Sylwia Kryńska - Justyna Szafran „Miasteczko cud”.

 

Za trzecie miejsce każdy z uczestników otrzymał bon na zakup nagrody rzeczowej o wartości 300 złotych.     

 

 

O tytuł Miss i Mistera szkoły roku 2023 walczyli:

1. Anna Bakunowicz  4B Tech

2. Kacper Olszewski 1C Tech 

3. Kasia Olszewska 3B Tech 

4. Mateusz Czarkowski 3A LO 

5. Dawid Kostro 3A LO

6. Hubert Kietliński 4B Tech

7. Dawid Raźniak 4B Tech 

8. Patrycja Godlewska 4B Tech 

 

Kandydaci oceniani byli w czterech kategoriach: strój codzienny, strój sportowy, strój wieczorowy oraz aktywność na scenie.

 

Miss szkoły w drodze wyborów została Anna Bakunowiczz klasy 4B Tech a Misterem szkoły został Mateusz Czarkowski z klasy 3A LO.

 

Tytuł Wicemiss szkoły zdobyła Katarzyna Olszewska z klasy 3B Tech a tytuł Wicemistera przypadł Hubertowi Kietlińskiemu z 4B Tech.

 

Zwycięscy zostali nagrodzeni nagrodamirzeczowymi w wysokości 1000 złotych a Wice nagrodami rzeczowymi w wysokości 500 złotych.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy odważyli wystąpić i zmierzyć swoich sił przed tak dużą publicznością jaką jest społeczność szkolna ZSOiZ w Ciechanowcu. W szczególności gratulujemy jednak uczniom którym udało się zdobyć miejsca na podium.

 

Na koniec wspaniałej zabawy czekał na nas super poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek.

sobota, 18 marzec 2023 13:25

Próbne egzaminy maturalne w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisane przez

W dniach 14 – 17 marca w naszej szkole odbyły się kolejne próbne egzaminy maturalne dla tegorocznych maturzystów. Uczniowie zmierzyli się wymaganiami programowymi z języka polskiego, z zadaniami z matematyki, z wybranym językiem obcym oraz przystąpią w najbliższych dniach do egzaminów w zakresie rozszerzonym z wybranych przez siebie przedmiotów.

Próbne egzaminy maturalne to idealna okazja do zweryfikowania wiedzy i umiejętności uczniów oraz wyciągnięcia wniosków do dalszej pracy i lepszego przygotowania się do egzaminu dojrzałości, który odbędzie się w maju.

W dniu 15 marca 2023 r. w Ciechanowcu odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego ppor. Jana Karolewskiego ps. „Jurand”. Zgromadzeni godnie pożegnali Żołnierza Niezłomnego, gorącego patriotę. Podczas mszy pogrzebowej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, odczytano list premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników uroczystości. Po zakończonej Eucharystii, dalsza część ceremonii pogrzebowej odbyła się na Cmentarzu Parafialnym w Ciechanowcu.

 

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Związku Sybiraków w Ciechanowcu oraz Gminy Ciechanowiec.

 

Młodzież naszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego wspólnie z Wicedyrektorem szkoły Panią Katarzyną Rostkowską oddała hołd zmarłemu.

 

Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w uroczystościach pogrzebowych za kultywowanie pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

 

Życiorys Ppor. Jana Karolewskiego ps. "Jurand"

 

Ppor. Jan Karolewski ps. "Jurand" urodził się 1928 r. w Wilnie. W 1937 r. przeniósł się z rodziną do Ciechanowca, gdzie rozpoczął naukę w szkole. Po zajęciu okolicy przez Sowietów jego rodzina była nękana ciągłymi rewizjami. Po 1941 r. zaczął chodzić na tajne komplety. Mimo młodego wieku przez większość okupacji niemieckiej utrzymywał swoją rodzinę. Po wojnie postanowił walczyć z komunistycznym reżimem. W 1946 r. został członkiem Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i m.in. dostarczał informacje dla oddziału Kazimierza Krasowskiego ps. "Głuszec". Pod koniec roku wstąpił do oddziału, jednak z powodu stanu zdrowia musiał wrócić do domu. W 1947 r. wyjechał do Wrocławia, gdzie po wyremontowaniu zniszczonego domu sprowadził resztę rodziny. W 1949 r. został aresztowany. Po pół roku ciężkiego śledztwa, w trakcie którego stracił wzrok w lewym oku, został skazany na 6 lat więzienia. W wyniku amnestii wyszedł na wolność w 1950 r.

 

Ppor. Jan Karolewski zmarł 8 marca w wieku 94 lat.

 

środa, 15 marzec 2023 13:00

XXV Regionalny Konkurs na wykonanie Palmy Wielkanocnej

Napisane przez

Zbliża się XXV Regionalny Konkurs na wykonanie Palmy Wielkanocnej organizowany przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział. Pod okiem pani Barbary Pełszyk- nauczyciela plastyki wszystkie klasy pierwsze liceum oraz pierwsza klasa technikum grafiki i poligrafii cyfrowej wykonały pięknie palmy wielkanocne.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Mszy Świętej w Niedzielę Palmową. Mamy nadzieję, że również w tym roku znajdziemy się wśród nagrodzonych.

 

W dniu 1.03.2023 roku uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej mieli okazję odwiedzić jedną z największych drukarni w okolicy, drukarnię MZGraf w Wysokiem Mazowieckiem. W tajniki poligrafii wprowadził nas sam właściciel drukarni Jarosław Zaczek. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość poznania procesu produkcji od stworzenia projektu przy użyciu specjalistycznego oprogramowania graficznego po przygotowanie form drukowych na naświetlarce CTP, aż do samego druku na maszynie offsetowej.
Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli na własne oczy, jak wygląda druk na najnowocześniejszych maszynach offsetowych, cyfrowych i fleksograficznych. Dzięki temu zdobyli wiedzę na temat różnic pomiędzy tymi technologiami oraz na temat ich zastosowania w zależności od potrzeb.
Wizyta była nie tylko edukacyjna, ale także motywacyjna. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ich umiejętności i wiedza mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle, którym jest poligrafia. Dzięki temu mogli poczuć się zainspirowani i zmotywowani do kontynuowania swojej edukacji oraz rozwoju swoich umiejętności.
Po wizycie w drukarni MZGraf uczniowie odwiedzili także drukarnię Hot-Art w Białymstoku. Drukarnia zajmuje się głównie drukiem cyfrowym, offsetowym oraz produkcją reklam. Posiada także własną introligatornię, gdzie przyszli adepci sztuki drukarskiej mieli okazję poznać proces oprawiania książek.
Wizyta w drukarniach była z pewnością jednym z najciekawszych i najbardziej pouczających doświadczeń w czasie nauki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ich praca może przyczynić się do tworzenia pięknych i jakościowych wydruków, co może ich zainspirować do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

sobota, 04 marzec 2023 14:12

Szkolenie "kuchnie świata"

Napisane przez

Nasi uczniowie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w kolejnych szkoleniach – kuchnie świata.  Uczniowie na zajęciach uczyli przygotowywać się potrawy z różnych zakątków świata. Kuchnia azjatycka, arabska czy hinduska nie sprawi już naszym uczniom trudności.

 

Zajęć odbywały się bezpłatnie w ramach projektu „Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłość” Nr projektu: RPPD.03.03.01-20-0289/19, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPOWP, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

 

Szkolenie z kuchni świata to idealna okazja do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, które pomogą w przyszłości naszym absolwentom w znalezieniu lepszej pracy lub świadczenia dodatkowych usług z szeroko rozumianej branży gastronomicznej i hotelarskiej.

 

sobota, 04 marzec 2023 13:52

Szkolenie barista

Napisane przez

W lutym 2023r. nasi uczniowie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w szkoleniu barista.  Kurs składa się z bloku teoretycznego i praktycznego. Zajęć odbywały się bezpłatnie w ramach projektu „Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłość” Nr projektu: RPPD.03.03.01-20-0289/19, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPOWP, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

 

Kurs barista to idealna okazja do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, które pomogą w przyszłości naszym absolwentom w znalezieniu lepszej pracy lub świadczenia dodatkowych usług z szeroko rozumianej branży gastronomicznej.

 

sobota, 04 marzec 2023 13:33

Florystyka i carving w gastronomi

Napisane przez

Nasi uczniowie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w kolejnych szkoleniach, tym razem florystyka i carving w gastronomi.  Oba kursy bazowały na szkoleniu praktycznym. Carving polegał na nabyciu umiejętności rzeźbienia w owocach i warzywach. Florystyka na dekoracji florystycznej w gastronomii.

Zajęć odbywały się bezpłatnie w ramach projektu „Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłość” Nr projektu: RPPD.03.03.01-20-0289/19, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPOWP, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

 

Kursy florystyki i carvingu to idealna okazja do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, które pomogą w przyszłości naszym absolwentom w znalezieniu lepszej pracy lub świadczenia dodatkowych usług z szeroko rozumianej branży gastronomicznej.

 

 

        W dniu 1 marca nasza szkoła przystąpiła do XI edycji projektu "Bieg Tropem Wilczym" upamiętniającym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej w duchu patriotycznym. Jednym z bohaterów tegorocznej edycji biegu był Rotmistrz Witold Pilecki - patron naszej szkoły. Rotmistrz Witold Pilecki to postać krystaliczna, kierująca się w swoim życiu takimi wartościami jak: Bóg, honor, ojczyzna, rodzina. Żołnierz niezłomny.

 

Wydarzenie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod popiersiem Rotmistrza Pileckiego, następnie Pan dyrektor Łukasz Godlewski przywitał wszystkich uczestników i nauczycieli przypominając, jak ważną jest pamięć o naszej historii oraz walka o tożsamość narodową.

 

Następnie udaliśmy się na linię startu. Najpierw uczniowie wystartowali w biegu rekreacyjnym, a później w biegu sportowym, gdzie była emocjonująca walka o miejsca na podium. Łącznie w całym kraju i zagranicą w tej edycji biegu uczestniczy ok. 75 000 biegaczy w ok. 400 lokalizacjach.

 

Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna dołączyła na mapę tego wydarzenia. W biegu rekreacyjnym i sportowym udział wzięło ok. 140 uczniów. Bieg "Tropem Wilczym" przygotował zespół nauczycieli wychowania fizycznego.

 

Klasyfikacja chłopców w biegu sportowym:

1. Szymon Balwicki IVa LO

2. Mateusz Witkowski IIc LO

3. Sebastian Brzozowski IIIc LO

4. Aleksander Sienicki IIIa LO

5. Krystian Gontarczuk IVa LO

6. Szymon Dąbrowski Ib LO

7. Bartosz Stankiewicz IIc LO

8. Mikołaj Jóźwiak Ib LO

9. Bartosz Szpakowski IIIc LO

10. Bartłomiej Fronc IVb LOKlasyfikacja dziewcząt w biegu sportowym:

1. Julia Stępkowska IIc LO

2. Kamila Radłowska abs.

3. Julia Kotkowicz IIIa LO

4. Marianna Wojtkowska Ia LO

5. Aleksandra Rutkowska IVc LO

 

czwartek, 02 marzec 2023 15:36

Mini warsztaty cukiernicze dla przedszkolaków

Napisane przez

 W dniu 1 marca w szkole było naprawdę słodko. Naszą pracownię gastronomiczną odwiedziła grupa 4-5 latków, przedszkolaków z Przedszkola w Ciechanowcu. Tematem warsztatów zorganizowanych przez Panią Ewelinę Kozłowską było praca cukiernika czyli zdobienie babeczek oraz wypiekanie ciastek. Dzieci zostały zapoznane z warunkami pracy kucharza oraz cukiernika. Miały możliwość samodzielnego ozdobienia muffinek za pomocą lukru oraz wielokolorowych posypek jak też przygotowały masę i formowały ciasteczka owsiane. We wszystkich zadaniach przedszkolakom towarzyszyli uczniowie klasy 1c i 4c technikum. Zwieńczeniem pracy cukierniczej było wykonanie waty cukrowej w kolorach zaproponowanych przez przedszkolaków oraz malowanie twarzy w wykonaniu Zuzi Zabłockiej. Spotkanie zostało zainicjowane przez Panię Emilię Krysińską. Dziękujemy Panu Dyrektorowi, Łukaszowi Godlewskiemu za wyrażenie zgody zorganizowanie tego typu warsztatów oraz Pani Ewelinie Kozłowskiej i uczniom technikum za ich przygotowanie i przeprowadzenie.

 

 

W dniu 1 marca 2023 młodzież naszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego wspólnie z nauczycielami i wychowawcami wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). Święto obchodzone jest w Polsce od 2011 roku.

Ciechanowieckie uroczystości odbyły się w miejscu symbolicznie związanym z obchodami tego święta - przy grobie Zygmunta i Lucjana Marchelów żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, na których za prowadzenie działalności na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego została wykonana kara śmierci na mocy orzeczenia Wojskowego Sądu Rejonowego w Białymstoku z 27 grudnia 1946 r, który jako Sąd Doraźny obradował na sesji wyjazdowej w Wojtkowicach Glinnie.

Bracia Zygmunt i Lucjan Marchelowie dopiero w 2020 roku - po 73 latach od śmierci, zostali pochowani tutaj z należnymi honorami. Następnie zebrani udali się pod pomnik żołnierza Armii Krajowej kapitana Jerzego Nowickiego ps. "Plastuś", gdzie odmówiono modlitwę i zapalono znicze.

W uroczystościach uczestniczyli najbliżsi krewni Lucjana i Zygmunta Marchelów.

Hołd Żołnierzom Niezłomnym w asyście uczniów klas wojskowych ZSOiZ w Ciechanowcu oddali m.in.

• księża z parafii znajdujących się na terenie gminy Ciechanowiec,

• Aleksandra Łapiak - Poseł na Sejm RP,

• Jolanta Rusiniak - przedstawiciel Rządowego Centrum Legislacji,

• Barbara Szypluk - dyrektor biura Senatora Jacka Boguckiego,

• Bogdan Zieliński - Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego,

• Krzysztof Pełszyk - Radny Rady Powiatu Wysokomazowieckiego,

• ppłk. Marcin Michalski Dowódca 15. Batalionu Lekkiej Piechoty Dąbrowa Moczydły,

• Łukasz Godlewski - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu

• Krzysztof Czajkowski - Kierownik KRUS w Wysokiem Mazowieckiem,

• Bogusław Łabędzki główny specjalista do spraw Poszukiwań i Identyfikacji IPN w Białymstoku,

• Radni Rady Miejskiej w Ciechanowcu na czele z Przewodniczącym Markiem Karolewskim,

• Bożena Dybowska - Kierownik ZOL w Ciechanowcu,

• Adam Dąbrowski - Kierownik Nadzoru Wodnego w Ciechanowcu,

• Marek Klejzerowicz - Komendant Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych,

• Martyna Leszczyńska Dyrektor ŚDS w Radziszewie Starym,

• Ryszard Deniziak i Witold Dąbrowskiego - przedstawiciele zarządu Koła Łowieckiego „Rogacz”,

• dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu,

• Sołtysi i Przewodniczący Osiedli z terenu gminy Ciechanowiec poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta i gminy Ciechanowiec.

Apel Poległych przeprowadzili uczniowie klas Oddziałów Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Serdecznie dziękujemy naszej młodzieży za zaangażowanie, promowanie wartości patriotycznych i pielęgnowanie tożsamości narodowej.

 

 

 

W dniach od 21-23 lutego 2023 r. kadeci klas 1A, 1C, 2A, 2C ,3A, 3C realizujący program

„Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnych szkoleniach

prowadzonych przez naszą jednostkę patronacką, czyli 18 Pułk Logistyczny w Łomży, w

ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych.

Pierwszego dnia w zajęciach uczestniczyły klasy pierwsze, natomiast kolejnych dniach klasy

drugie i trzecie. Kadeci ZSOiZ w Ciechanowcu w ciągu tych trzech dni szkoleniowych

zdobywali wiedzę i doskonalili umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry

instruktorskiej z następujących zagadnień:

Tematyka zajęć 21.02.2023 r.

1. Zasady strzelania z broni strzeleckiej

- przeznaczenie i podstawowe dane taktyczno-techniczne karabinka

- przeznaczenie, budowa części i mechanizmów karabinka

- zasada działania karabinka

- klasyfikacja i charakterystyka amunicji

- budowa naboju

- budowa granatów ręcznych i zapalników

- zasady celowania i oddania strzału

- poprawianie ognia – sposoby i zasady

- zapoznanie z warunkami podstawowych rodzajów strzelań

- zasady bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicach, placach ćwiczeń

- zasady bezpieczeństwa podczas obchodzenia się z bronią i amunicją

- osoby funkcyjne strzelania, strefy, linie i urządzenia strzelnicy

 

2. Mapy wojskowe

- symbole arkuszy, rodzaje i skale map wojskowych

- elementy mapy wojskowej

- legenda i oznaczenia obiektów na mapie

- czytanie treści mapy

- pomiar odległości na mapie

 

3. Indywidualne wyposażenie medyczne

- wyposażenie i przeznaczenie IPMed

- posługiwanie się opatrunkiem osobistym i opaską uciskową

- posługiwanie się zawartością apteczek

 

4. Budowa i obsługiwanie techniczne wyposażenia indywidualnego (2 godz.)

- zestawy (linie) wyposażenia(osobistego do walki, do bytowania) – pokaz i omówienie

- charakterystyka wyposażenia indywidualnego

- obsługiwanie techniczne wyposażenia indywidualnego

 

Tematyka zajęć 22.02.2023 r.

 

1. Prowadzenie działań rozpoznawczych

- organizacja i wyposażenie posterunku obserwacyjnego

- prowadzenie obserwacji na polu walki

- meldowanie wyników obserwacji

- dziennik i szkic obserwacji

2. Wybór miejsca, wykonanie i maskowanie stanowiska ogniowego

- wykorzystanie naturalnych właściwości terenu i przedmiotów terenowych oraz wybór

miejsca na stanowisko ogniowe

- charakterystyka i zasady budowy stanowisk ogniowych

- budowa stanowiska ogniowego sposobem ręcznym do pozycji leżąc

- maskowanie stanowiska ogniowego

3. Maskowanie ludzi, uzbrojenia i sprzętu wojskowego w działaniach

taktycznych

- zasady maskowania

- podręczne i etatowe środki w maskowaniu bezpośrednim

- sposoby wykorzystania środków podczas maskowania ludzi, uzbrojenia i sprzętu

wojskowego

- wykorzystanie terenu i obiektów terenowych w maskowaniu

 

4. Posługiwanie się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed

skażeniami

- posługiwanie się maską przeciwgazową filtracyjną

- posługiwanie się odzieżą ochronną

- pokaz indywidualnych środków pierwszej pomocy i pakietów do likwidacji skażeń

 

5. Działanie po ogłoszeniu alarmu o skażeniach

- sygnały uprzedzenia o zagrożeniu skażeniami

- sygnały alarmu o skażeniach ogłaszane sposobami dźwiękowymi i wzrokowymi (syreną,

gongiem, głosem, klaksonem znakami ostrzegawczymi)

- zachowanie się żołnierza po ogłoszeniu sygnału o skażeniach i alarmu o skażeniach w

terenie odkrytym, w wozach bojowych, w polowych obiektach fortyfikacyjnych oraz w

budynkach

Tematyka zajęć 23.02.2023 r.

1. Czynności przygotowawcze do strzelania

- składanie i rozkładanie broni

- obsługa broni

- ładowanie i rozładowanie magazynków

2. Doskonalenie umiejętności w zakresie przyjmowania postaw strzeleckich i

łącznych czynności do strzelania

- przygotowanie broni do strzelania

- przyjmowanie postaw strzeleckich

- składanie się do strzału

- celowanie

- łączne czynności do strzelania

3.Prowadzenie rozpoznania drogi marszu oraz obiektów terenowych

- przygotowanie do prowadzenia rozpoznania

- prowadzenie rozpoznania drogi marszu (rola szperaczy)

- prowadzenie rozpoznania obiektów terenowych i infrastruktury

4.Wybór miejsca, wykonanie i maskowanie stanowiska ogniowego

- wybór miejsca na stanowisko ogniowe

- budowa stanowiska ogniowego sposobem ręcznym do pozycji leżąc

- maskowanie stanowiska ogniowego

poniedziałek, 27 luty 2023 18:33

Wycieczka klasy IB i IE LO do Warszawy

Napisane przez

Dnia 23 lutego 2023 roku uczniowie klasy IB i IE LO uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Opiekunami wyjazdu byli pan Bogdan Kacprzuk, pan Adam Trzeszczkowski i pani Karolina Tarkowska.

Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko (w ośrodku Stegny), na którym młodzież spędziła dwie godziny aktywnego wypoczynku rozwijając w tym czasie swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Nie mogło również zabraknąć wizyty w galerii handlowej, gdzie każdy mógł miło spędzić czas wolny tak jak lubi: na zakupach, w kawiarni czy restauracji. Ostatnim punktem programu była wizyta w jednym z największych kin w Polsce (Imax). W naszym kraju znajduje się sześć sal kinowych tego typu. Cechują się one min. bardzo dobrą jakością obrazu i dźwięku oraz ogromnymi ekranami. Polskie kina Imax  charakteryzują się 24 metrową szerokością i 18 metrową wysokością. W tak nowoczesnych warunkach, klasy mogły obejrzeć najnowszy film z uniwersum Marvela w technologii 3D.

Po udanym seansie, wypoczęta i zrelaksowana młodzież udała się w drogę powrotną do Ciechanowca.

 

 

 W dniu 14.02.2023 r. w Internacie obchodziliśmy wspólnie Walentynki. Kilka dni wcześniej młodzież z wychowawcami przygotowała dekoracje na obchody tego święta. Na korytarzach i w pokojach czuć było atmosferę "walentynkową"-pełno czerwonych serduszek, drzewko walentynkowe, unoszący się zapach czerwonych róż i tulipanów.

Dzień wcześniej młodzież pod opieką Wychowawców wybrała się na seans filmowy " niespodziankę" z tej okazji do kina.

14 lutego w naszym Internacie nie zabrakło również Poczty Walentynkowej. Dawid w roli walentynkowego listonosza przekazał pocztę, za pomocą której młodzież mogła przekazać sobie życzenia miłości, przyjaźni czy sympatii.

Po kolacji odbył się Kiermasz Słodkości Walentynkowych. Mieszkańcy Internatu wspólnie z Wychowawcami kupowali i delektowali się pysznymi wypiekami. Słodkości na ten wieczór przygotowała młodzież wraz z Wychowawcami.

Dziękujemy:)

Zebrane fundusze przeznaczymy na wyjścia kulturowe naszych Wychowanków.

Na koniec uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia i uwiecznić te miłe chwile w Ramce Walentynkowej.

Wieczór walentynkowy był kolejna miłą okazją na integrację całej społeczności Internatu i do zawarcia nowych przyjaźni.

sobota, 18 luty 2023 10:08

CHOINKA SZKOLNA I ZABAWA WALENTYNKOWA

Napisane przez

 

W dniu 9 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka, która połączyła zarówno Choinkę Szkolną jak i  Zabawę Walentynkową. O jej organizację zadbali uczniowie z klas: 1E LO, 3 B LO i 4 A Technikum wraz z nauczycielami. Dźwięki muzyki DISCO, POP i nieodzownego DISCO POLO porywały nas do wspólnej przedniej zabawy, którą jak zwykle prowadził zaprzyjaźniony Zespół.

Aby choinkowej tradycji stało się zadość nasz Szkolny Mikołaj zadbał o słodki akcent tego wieczoru. 

W czasie trwania dyskoteki odbywał się także kiermasz słodkości, przygotowany przez uczniów klasy 1 E LO z przeznaczeniem na cel charytatywny. Zebrana przez nas kwota w wysokości 550zł zostanie wydana na zakup karmy dla bezpańskich piesków z przytuliska w Ciechanowcu.

 

W dniu 16.02.2023 r. odbyła się uroczystość przyznania stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego w ramach Lokalnego programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, pobierających naukę na terenie powiatu wysokomazowieckiego. W uroczystym wręczeniu stypendiów młodzieży towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz członkowie Komisji Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu.

 

Nagrodę za osiągnięcia w nauce otrzymało 30 uczniów z czterech szkół, prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki. Warunkiem przyznania nagrody było uzyskanie średniej ocen min. 5,0. Jak podkreślił Pan Starosta Bogdan Zieliński, w tym roku mija już 10 lat od przyznania pierwszych wyróżnień. Przyznane stypendia wynoszą 1000 złotych na Ucznia.

 

Stypendiami Starosty za wysokie wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zostali nagrodzeni:

 

         Tymiński Sebastian - średnia ocen 5,13

         Wilkowska Alicja - średnia ocen 5,13   

         Tymińska Karolina - średnia ocen 5,00   

         Borzym Marta Dominika - średnia ocen 5,00  

         Stryjek Aleksandra - średnia ocen 5,00 

         Zieleniewska Milena - średnia ocen 5,00   

         Lipski Seweryn Mikołaj - średnia ocen 5,38 

         Pawlik Jakub - średnia ocen 5,25

         Zawistowski Paweł - średnia ocen 5,00

         Halliopa Aleksandra - średnia ocen 5,13  

         Niczyporuk Aleksandra - średnia ocen 5,00 

         Łokieć Klaudia - średnia ocen 5,00

         Czołomiej Maciej Łukasz - średnia ocen 5,05

 

 

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

czwartek, 26 styczeń 2023 19:06

Bal studniówkowy 2023. Było SUPER!

Napisane przez

 

W dniu 21 stycznia 2023 roku w sali bankietowej „Szczęsny” odbyła się kolejna studniówka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Bal rozpoczął się o godzinie 19:00. Tym razem wspólnie bawiło się łącznie 264 osoby.

 

W tym roku swoją studniówkę obchodziły:

• Klasa 4A LO – wychowawca p. Grażyna Panas

• Klasa 4B LO – wychowawca p. Wiesława Susoł

• Klasa 4C LO – wychowawca p. Paweł Niemyjski

• Klasa 4B Technikum – wychowawca p. Justyna Szymańska

• Klasa 4C Technikum – wychowawcy p. Ewelina Kozłowska i Pani Elżbieta Sikoń

 

Dwoje tegorocznych maturzystów, Klaudia Łokieć i Seweryn Lipski serdecznie powitało nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i przybyłych gości. Następnie poproszono o zabranie głosu Dyrektora naszej szkoły Pana Łukasza Godlewskiego, który również przywitał wszystkich uczestników uroczystości i dokonał oficjalnego jej otwarcia.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:

Ks. Dziekan Tadeusz Kryński

Ks. Tomasz Tymiński

Ks. Janusz Szymański

Pani Aleksandra Łapiak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polski

Pan Eugeniusz Święcki - Burmistrz Miasta i Gminy Ciechanowiec

Pan Jerzy Leszczyński – były Marszałek Województwa Podlaskiego, Radny Sejmiku Województwa

Pani Elżbieta Żebrowska skarbnik Powiatu Wysokomazowieckiego

Pani Anna Czapkowska Sekretarz Gminy Ciechanowiec

Pani Joanna Zawistowska- Śliwowska dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wysokiem Mazowieckiem  

Pani Aneta Czarnecka Przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Zgodnie ze studniówkową tradycją, uczniowie wszystkich klas zatańczyli poloneza. Każda klasa wystąpiła z oddzielnym układem.    

 

Niepowtarzalność melodii i figur oraz mistrzowskie wykonanie tańca jak zawsze wzbudziły podziw i uznanie, wyrażone obfitymi i gromkimi brawami. Należą się one nie tylko tańczącym, ale w szczególności Pani Magdalenie Kujawskiej i Pani Emilii Krysińskiej, które ich do tego przygotowały.

 

Polonezy klas 4A LO, 4B LO, 4B Technikum i 4C Technikum przygotowała Pani Magdalena Kujawska.

Polonez klasy 4C LO (klasa wojskowa) pod opieką Pani Emilii Krysińskiej.

 

W tradycję studniówkowego balu wpisane są przemówienia rodziców i zaproszonych gości. Państwo Renata i Zdzisław Zalewscy oraz Pani Aneta Czarnecka wręczyli na ręce Pana Dyrektora Łukasza Godlewskiego podziękowania i wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy nie szczędzą trudu, by uczniowie naszej szkoły mogli zdobywać rzetelną wiedzę w przyjaznej atmosferze i w doskonałych warunkach.

 

Wszyscy goście skierowali ciepłe słowa, głównie pod adresem bohaterów studniówkowego wieczoru – naszych abiturientów.

 

Po wystąpieniu gości uczniowie skorzystali z okazji, by wyrazić swoją wdzięczność dla wszystkich osób zaangażowanych w proces dydaktyczny szkoły oraz organizację studniówki. 

Oddzielne podziękowania skierowano do wychowawców klas oraz dla Pani Magdaleny Kujawskiej i Pani Emilii Krysińskiej za nauczenie pięknego narodowego tańca.

 

W podziękowaniu za pracę dydaktyczną zaśpiewali dla nauczycieli Kamila Wojtkowska i Gabriela Gosk z klasy 4A LO piosenkę „By cos zostało z tych dni”.

 

Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy też piosenki z dedykacją dla Rodziców, którą wykonali Julia Tymińska z 4C LO, Gabrysia Gosk z 4A LO i Iga Niemyjska 4B LO.

 

Następnie nasi wspaniali maturzyści poprosili do tańca swoich rodziców.

 

Po tej piosence wszyscy oddali się ucztowaniu i zabawie do białego rana w rytmie ulubionych przebojów naszej młodzieży. Wszystkim zebranym umilał czas zespół Ostrowscy Band.

 

Nie obyło się oczywiście bez części artystycznej przygotowanej przez naszych uczniów. Przedstawili oni krótkie scenki humorystyczne  związane z życiem szkoły. Po występie młodzieży zabawie i tańcom nie było końca. Uczniowie bawili się wraz z nauczycielami i wychowawcami, dla których nie zabrakło dedykowanych piosenek.  

 

Kolejną studniówkę uważamy za niezwykle udaną i wierzymy, że przyszłość przed naszymi maturzystami jawi się jasno i kolorowo, a jakże udany bal studniówkowy jest początkiem pasma ich sukcesów – zarówno w szkole, jak i w życiu prywatnym. Nie pozostało zatem nic innego, jak tylko odliczać dni, które pozostały jeszcze do matury. Wierzymy, że będzie to odliczanie pracowite, ale i przyjemne.

Pozdrawiamy Naszych maturzystów!

 

 

Tekst alternatywny
czwartek, 12 styczeń 2023 23:43

Szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego

Napisane przez

 Nasi Uczniowie kontynuują szkolenia z zakresu Przygotowania Wojskowego w ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

Młodzież miała możliwość w ostatnim tygodniu uczyć się i doskonalić następujące zagadnienia:

• wybrać miejsce i wykonać stanowisko ogniowe w trudnych warunkach;

• przygotować broń do strzelania w warunkach braku widoczności;

• wykonywać strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych;

• działać jako szperacz podczas rozpoznania drogi;

• celności strzału;

• składanie broni;

• sprawności fizycznej.

 

czwartek, 12 styczeń 2023 22:03

Zajęcia z Robotyki w ramach CMI

Napisane przez
 Z początkiem stycznia odbyły się kolejne zajęcia koła informatycznego w ramach projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Tym razem uczniowie poznawali możliwości czujnika wykrywania linii, zamontowanego w robotach mBot.
Uczniowie eksperymentowali z czujnikiem i ustalali, jakie wartości przekazuje do programu w zależności od koloru, który wykrywa lewy i prawy czujnik. Kolejnym etapem zajęć było napisanie programu w środowisku mBlock, dzięki któremu robot poruszał się po czarnej pętli na planszy dołączonej do zestawów robotów.
Następnie uczniowie przygotowali własne plansze z arkuszy białego brystolu i narysowali wzdłuż krawędzi arkuszy czarne linie. Stworzyli program, dzięki któremu robot porusza się wewnątrz czarnej ramki i nie wyjeżdża poza nią. Pozostałą część zajęć uczniowie wykorzystali na pisanie programów wg. własnych pomysłów z wykorzystaniem czujników odległości i wykrywania linii. Na zajęciach nie zabrakło atrakcji kulinarnej w postaci pysznej pizzy.
czwartek, 12 styczeń 2023 21:40

Karnawałowe paznokcie

Napisane przez

 

Karnawałowe paznokcie muszą rzucać się w oczy – kilka inspiracji od Technikum Usług Fryzjerskich i Zawodowych

 

Mówi się że dłonie są wizytówką każdej kobiety, a piękne paznokcie potrafią je ozdobić niczym wyszukana biżuteria.

Uczennice Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych uczestnicząc w zajęciach praktycznych mają możliwość wykonywania różnych stylizacji paznokci, w tym świątecznych i karnawałowych.

Podczas wykonywania swoich prac kierowały się zasadą - paznokcie na karnawał muszą rzucać się w oczy.

Strona 1 z 77

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top