W dniach 16-17 września 2021r. w Muzeum  Rolnictwa  im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyła się konferencja naukowa pt. „Rody i rodziny Podlasia”. Uczniowie klasy 6 OSSP wraz z panią Katarzyną Bachorek wzięli udział w wykładach. Szczególnie interesujący był wywód prof. dr hab. Adama Dobrońskiego pt. „Dawne  wsie gniazdowe ( zaścianki) pogranicza podlasko-mazowieckiego (1866-1915). Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wykładów. Pogłębiła  wiedzę historyczną na temat swojej małej ojczyzny- Podlasia.

Dnia 15.09.2021r. kadeci klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez nasza jednostkę patronacką 18. Pułk Logistyczny z Łomży. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania młodzieży z historią jednostki wojskowej. Po fascynującej lekcji historii, instruktorzy z 18. Pułku Logistycznego przystąpili do realizacji zagadnień zaplanowanych na ten dzień szkoleniowy.
Szkolenie obejmowało następującą tematykę;

14 września klasa IIIB LO z naszej szkoły wzięła udział w dniu młodzieży diecezji drohiczyńskiej pod hasłem ,,Czas to miłość”.  Było to jednocześnie zaproszenie do wsłuchania się w nauczanie prymasa tysiąclecia Kardynała  Stefana Wyszyńskiego autora tych słów , który był podczas tego wydarzenia wspominany z racji swojej beatyfikacji.  Podziękowaniem za to była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka.   ,,Nie lecę nisko, bo Bóg jest Blisko” – to fragment piosenki zespołu MUODE KOTY, który na koncercie porwał nas do tańca. Po wszystkim mogliśmy się posilić  na terenie Wyższego Seminarium Duchownego. U każdego z uczestników na twarzy widniał uśmiech oraz niesamowita radość. 

W tym roku 11 września na placu ks. Krzysztofa Kluka przed kościołem parafialnym w Ciechanowcu odbyło się dziękczynienie za plony w diecezji drohiczyńskiej. Eucharystię celebrował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

czwartek, 16 wrzesień 2021 07:40

Udział naszych uczniów w mistrzostwach Makroregionu

Napisał

Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w lekkoatletyce odbyły się 11 września 2021 roku w Białej Podlaskiej na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. W zawodach tych uczestniczyła czteroosobowa ekipa z naszej szkoły reprezentująca klub UKS Rotmistrz Ciechanowiec. Dla Wiktorii Zaremby, Ewy Jankowskiej, Dominika Daniziaka i Konrada Krysiewicza był to pierwszy start w tak wielkiej imprezie sportowej i możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z województwa lubelskiego i podlaskiego. 

W dniu 3 września 2021r. kadeci z Ciechanowca uczestniczyli w bardzo podniosłej uroczystości jaką było nadanie sztandaru 18 Łomżyńskiemu Pułkowi Logistycznemu im. gen. bryg. Mariana Raganowicza. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż 18 Pułk Logistyczny decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej stał się naszą jednostką patronacka, szkolącą naszą młodzież  w ramach programu Oddziały Przygotowania Wojskowego.

poniedziałek, 06 wrzesień 2021 06:09

Udział młodzieży naszej szkoły w akcji Narodowe Czytanie

Napisał

4 września 2021 młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Doroty Mlonek kolejny już raz wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Akcję zorganizowali Dyrekcja i Pracownicy Ciechanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a jej uczestnikami byli przedstawiciele ciechanowieckich i gminnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz placówek oświatowych.

51 naszych uczniów otrzymało stypendia Starosty Wysokomazowieckiego

czwartek, 02 wrzesień 2021 07:27

Inauguracja roku szkolnego 2021/22

Napisał

W dniu 1 września w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.

wtorek, 31 sierpień 2021 13:57

Uczniowie klas wojskowych na zlocie śmigłowców.

Napisał

W dniu 28 sierpnia w Ciechanowcu w dniu Święta Lotnictwa Polskiego miał miejsce zlot śmigłowców. Uroczystości zorganizowane zostały przez Drohickie Bractwo Kurkowe. Uczniowie naszych Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pomagali w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas uroczystości, uczestniczyli w instruktażu obsługi śmigłowców oraz mieli możliwość bezpłatnego przelotu śmigłowcami. 

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za pomoc w organizacji zlotu śmigłowców.

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego oraz rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, przez ulice Wysokiego Mazowieckiego przebiegli uczestnicy XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "TROPEM WILCZYM". Na trasie rywalizowało ponad stu zawodników.

Rozpoczęły się staże zawodowe z wynagrodzeniem dla naszych uczniów.

53. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U18 (juniorów) odbyły się w dniach 28 - 30 lipca 2021 r. we Włocławku.

wtorek, 03 sierpień 2021 04:31

Obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Napisał

W niedzielę 1 sierpnia 2021 nasi uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych wraz ze Sztandarem Szkoły uświetnili uroczyste obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 11:45

Przysięga wojskowa absolwentów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

Dnia 9 lipca na rynku w Tykocinie odbyła się uroczystość przysięgi wojskowej 1.Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród żołnierzy składających przysięgę było 15 absolwentów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej naszej szkoły, którzy odbyli skróconą służbę przygotowawczą. Na przysięgę przybyło wielu znamienitych gości między innymi wicepremier Piotr Gliński, wiceminister edukacji narodowej Dariusz Piątkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i poseł Jarosław Zieliński.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 10:27

Uczniowie naszego Liceum i Technikum zwiedzili Weronę !

Napisał

To już trzeci dzień naszego pobytu we Włoszech. Upłynął on nam na wycieczce po mieście Romea i Julii, czyli Weronie! Okazało się ono malowniczą i piękną miejscowością, pełną typowej włoskie architektury oraz różnego rodzaju zabytków, pamiętających jeszcze czasy starożytne! Podczas dnia pełnego atrakcji zwiedziliśmy: Arena di Verona, Piazza Bra, Piazza dei Signiori Piazza Erbe, pozostałości fortyfikacji rzymskich, średniowieczną starówkę. Przeszliśmy również przez średniowieczny kamienny most (Monte Pietra) prowadzący do starej części miasta. Nie zabrakło również wizyty pod najbardziej romantycznym balkonem świata - u Julii Capuletti, którą wszyscy powinni znać z powieści Szekspira. Całość zrobiła na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieje, że jeszcze tu kiedyś wrócimy.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 07:08

Bezpłatny dwutygodniowy wyjazd 50 uczniów do Włoch!

Napisał

W dniu 9 lipca 50 uczniów naszej szkoły - 30 uczniów Technikum i 20 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego -  wyjechało na całkowicie BEZPŁATNY wyjazd do północnych Włoch.

Już po raz kolejny uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcący i Zawodowych  w Ciechanowcu wzięli udział w Pikniku Militarnym „Wiele dróg do Niepodległej”, który w tym roku  odbył się 03 lipca 2021r w Parku Aleksandra Jagiellończyka – Króla Polski w Bielsku Podlaskim . Kadeci pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego ciekawie przedstawiali kierunek, w jakim się kształcą. Zaprezentowali również część sprzętu jaki wykorzystują podczas szkoleń w czasie Wojskowych Dni Szkoleniowych. Stanowisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zwiedzający byli pod  wrażeniem umiejętności naszych kadetów.   

30 czerwca 2021r nauczyciele wychowania fizycznego ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademię Wychowania Fizycznego „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Celem projektu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Podczas szkolenia, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele zdobyli certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe.

czwartek, 01 lipiec 2021 16:48

Nasi uczniowie zwiedzają Rzeszów.

Napisał

To już trzeci dzień wyjazdy naszych uczniów do Rzeszowa. Tematem kolejnych warsztatów dla grupy naszych fryzjerów w Akademii VIP HAIR Luxury Professional było ,, Strzyżenia Damskie''. Uczniowie mieli możliwość  zapoznać się od fundamentów krok po kroku, aż do bardziej zaawansowanych, kreatywnych ale zarazem wygodnych w odtworzeniu fryzur,  a także rozbudowane i zaawansowane techniki cieć.

Strona 1 z 63

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top