Klasa wojskowo sportowa

Wojewódzki finał Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze - 2022” został rozegrany 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole.

14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się „VII Wojewódzki Przegląd Musztry” klas mundurowych województwa podlaskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż naszej szkole już po raz czwarty z rzędu udało się wywalczyć zaszczytne, I miejsce.

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 10:19

Manewry i zajęcia taktyczne dla naszych uczniów.

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego w ciągu ostatniego tygodnia odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

W dniach 22 – 24 maja 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów ze szkół o profilu mundurowym, będące jednocześnie eliminacjami do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Do udziału w wydarzeniu zameldowało się 18 siedmioosobowych reprezentacji z terenu centralnej Polski.

Dnia 21.05.2022 r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w dniu otwartym Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.

W dniu 19 maja 2022 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, OPBMR, elementów walki w bliskim kontrakcje.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów nocne zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

środa, 11 maj 2022 07:37

Zajęcia z musztry dla naszych kadetów

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w naszej szkole dwa szkolenia dla naszych kadetów z zakresu musztry wojskowej.

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 05:39

Kolejne szkolenie strzeleckie kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego, kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

W ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa , na naszej nowej strzelnicy pneumatycznej pod opieką pana Arkadiusza Kendzierskiego odbyły się zajęcia strzeleckie dla uczniów liceum oraz technikum. Po zapoznaniu się z regulaminem strzelnicy, oraz zasadami bezpieczeństwa przy posługiwaniu się z bronią, uczniowie przystąpili do oddawania strzałów. Początkowo niektórzy uczniowie z pewną nieśmiałością i obawą podchodzili do stanowisk strzeleckich. Lecz po oddaniu kilku strzałów wszystkie emocje opadały i można się było skoncentrować na przyrządach celowniczych oddając celny strzał.

piątek, 25 marzec 2022 08:59

Pododdział Reprezentacyjny ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W dniu 23 marca 2022 r. na zaproszenie Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej szkoły podstawowej w Bogutach-Piankach, kadeci tworzący Pododdział Reprezentacyjny naszej szkoły, zaprezentowali uczniom krótki pokaz musztry. Była to też dobra okazja do zapoznania młodzieży klas ósmych z naszą ofertą edukacyjną  , a w szczególny sposób, ofertą klas o profilu wojskowym.

Kadeci zaprezentowali również, część sprzętu jakim dysponuje szkoła, wykorzystywanym podczas szkoleń wojskowych.

W dniach 9-10 marca 2022 r. kadeci klas 1A,1C,2A,2C realizujący program „Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu prowadzonym przez naszą jednostkę patronacką, czyli 18 Pułk Logistyczny w Łomży.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się kolejne warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

Nasza młodzież pod okiem instruktorów wojskowych realizowała kolejne zajęcia praktyczne.

Kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczący w programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego, doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na szkolnej strzelnicy pneumatycznej . Zajęcia zorganizowane były w ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego. Umiejętność posługiwania się bronią daje dużo emocji, wzmacnia też pewność siebie.

Strzelnica wykonana została w ramach otrzymanej dotacji od Ministerstwa Obrony Narodowej z konkursu "Strzelnica w powiecie 2021".

W dniu 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto przypada w rocznicę stracenia w 1951 roku siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku działo Armii Krajowej.

W niedzielę 13 lutego 2022 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się obchody 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.

Dzień pierwszy i drugi.

Po długiej podróży kadeci zakwaterowali się w ośrodku wypoczynkowym. Pełna entuzjazmu młodzież ruszyła na Krupówki i Gubałówkę. Uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki podczas wjazdu na Gubałówkę wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej.

Dzień pierwszy i drugi. Po długiej podróży zakwaterowaliśmy się w naszym ośrodku wypoczynkowym. Pełni entuzjazmu ruszyliśmy na Krupówki i Gubałówkę. Uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki podczas wjazdu na Gubałówkę wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej. Nasza młodzież miała też możliwość nauki jazdy na łyżwach i nartach na wyciągu Harenda. A już jutro kolejne atrakcje i podbój gór. Zapraszamy do fotorelacji. 

W dniu 19 stycznia 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie strzelnicy pneumatycznej w Ciechanowcu na ul. Kościelnej 12. Strzelnica funkcjonować będzie w budynku internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

wtorek, 21 grudzień 2021 07:31

#Murem za Polskim Mundurem

Napisał

Kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #Murem za Polskim Mundurem. Jest to akcja, którą zapoczątkowali internauci, a obecnie włącz się w nią cała Polska. Kadeci ZSOiZ biorąc udział w tym przedsięwzięciu wyrazili swoją solidarność i wdzięczność dla wszystkich służb mundurowych broniących polskiej granicy.

Strona 1 z 9

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top