Klasa wojskowo sportowa

W dniu 21.11.2022r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu z klas wojskowych 2a, 2c, 3a, 3c, odbyli szkolenie wojskowe w niecodziennych warunkach. Dzięki uprzejmości Dowództwa  naszej jednostki patronackiej 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, mogliśmy szkolić się na OSPWL w Orzyszu.

W dniu 27 października uczniowie naszej szkoły z Oddziałów Przygotowania Wojskowego wspólnie z dyrektorem szkoły Panem Łukaszem Godlewskim oraz nauczycielką Panią Agnieszką Kostrzyńską mieli możliwość zwiedzenia kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz stadionu PGE Narodowego. Uczniowie mogli nie tylko podziwiać zabytki polskiej architektury, zapoznać się z historią polskiej demokracji parlamentarnej ale także zobaczyć na żywo pracę polskiego parlamentu.

Serdecznie dziękujemy Posłowi na Sejm RP, sekretarzowi stanu w KPRM Panu Adamowi Andruszkiewiczowi oraz Panu Staroście Bogdanowi Zielińskiemu za umożliwienie wyjazdu dla naszej młodzieży i wspaniałą lekcję historii.

Kadeci klasy 4C LO - Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej z naszej jednostki patronackiej - Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu zdobywali wiedzę i pogłębiali swoje umiejętności w niełatwym rzemiośle żołnierskim.

Kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu nie zwalniają tempa i pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej z 18 Pułku Logistycznego w Łomży, zdobywają wiedzę i pogłębiają swoje umiejętności w niełatwym rzemiośle żołnierskim.

W dniu  07.10.2022r. na obiektach Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbyły się eliminacje do „Strzeleckich  Mistrzostw Polski Klas Wojskowych” uczestniczących w programach Ministerstwa Obrony Narodowej Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego.

W dniu 30 września w Ciechanowcu nasza młodzież i nauczyciele wzięli udział w uroczystym, pierwszym podniesienie flagi na maszt wykonanym w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Ta patriotyczna inicjatywa, została realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W sobotę 24 września w Markach pod Warszawą nasi kadeci uczestniczyli w pikniku wojskowym „Wyzwanie Weterana”. Nasi Uczniowie jak zwykle spisali się fenomenalnie. Dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu zorganizowano szkolenie mieszkańców z przyjmowania postaw strzeleckich, umiejętności celowania, składania i rozkładania broni. Nasi uczniowie wzbudzili także ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży. Kadetów swoją obecnością zaszczycił na pikniku Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.
Dziękujemy naszej młodzieży za profesjonalne podejście i celujące wykonanie zadania.

W dniach 20-21 września 2022 r. kadeci klas 2A,2C,3A,3C realizujący program „Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu prowadzonym przez naszą jednostkę patronacką, czyli 18 Pułk Logistyczny w Łomży.

środa, 21 wrzesień 2022 08:15

80 rocznica powołania Narodowych Sił Zbrojnych.

Napisał

W dniu 18 września 2022 r. kadeci ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyli w Warszawie w obchodach 80 rocznicy powołania Narodowych Sił Zbrojnych.

Dnia 12 sierpnia na placu apelowym 1 Warszawskiej Brygady Pancernej odbyła się uroczysta przysięga ponad 70 absolwentów klas wojskowych z 21 szkól. Wśród żołnierzy składających przysięgę było aż, 25 absolwentów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej naszej szkoły, którzy odbyli szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

wtorek, 09 sierpień 2022 11:52

Pierwsze miejsce w POLSCE naszego Liceum

Napisał

Szanowni Państwo,
z dumą informujemy że nasi uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego / Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ramach Liceum Ogólnokształcącego zajęli w kategorii skuteczności nauczania i przygotowania klas wojskowych pierwsze miejsce  w Polsce.

Wojewódzki finał Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze - 2022” został rozegrany 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole.

14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się „VII Wojewódzki Przegląd Musztry” klas mundurowych województwa podlaskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż naszej szkole już po raz czwarty z rzędu udało się wywalczyć zaszczytne, I miejsce.

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 10:19

Manewry i zajęcia taktyczne dla naszych uczniów.

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego w ciągu ostatniego tygodnia odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

W dniach 22 – 24 maja 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów ze szkół o profilu mundurowym, będące jednocześnie eliminacjami do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Do udziału w wydarzeniu zameldowało się 18 siedmioosobowych reprezentacji z terenu centralnej Polski.

Dnia 21.05.2022 r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w dniu otwartym Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.

W dniu 19 maja 2022 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, OPBMR, elementów walki w bliskim kontrakcje.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów nocne zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

środa, 11 maj 2022 07:37

Zajęcia z musztry dla naszych kadetów

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w naszej szkole dwa szkolenia dla naszych kadetów z zakresu musztry wojskowej.

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 05:39

Kolejne szkolenie strzeleckie kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego, kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Strona 1 z 9

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top