sobota, 09 marzec 2019 07:33

Na zaproszenie Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 5 marca 2019 roku na zaproszenie Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego, klasy maturalne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wraz z wychowawcami 3A LO i 6OSSP z panem Adamem Olszewskim, 3C LO z panią Magdaleną Kujawską i 4 Technikum z panią Elżbietą Sikoń, uczestniczyły w targach edukacyjnych „Uczelnie w Powiecie”, zorganizowanych w LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie mieli doskonałą okazję, aby dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych wyższych uczelni.

Przy poszczególnych stoiskach pracownicy naukowi i studenci przedstawiali młodzieży warunki przyjęcia na studia i wymagania jakim należy sprostać, aby stać się w niedalekiej przyszłości studentem wyższej uczelni. Maturzyści z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem podeszli do możliwości zdobycia cennych informacji z tzw. „pierwszej ręki”. Większość uczelni zapraszała uczniów do przybycia na dni otwarte do swoich Uczelni, gdzie będzie można bliżej zapoznać się z przyszłym miejscem nauki uczestnicząc w m.in. w ciekawych zajęciach, laboratoriach i pokazach.

Na targach edukacyjnych uczniowie poznali następujące wyższe uczelnie: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni,  Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Akademia Ekonomiczno – Humanistyczna w Warszawie, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.

Był to miło i pożytecznie spędzony dzień.

Elżbieta Sikoń

Czytany 3263 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top