poniedziałek, 11 maj 2020 11:08

Oferta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim dla uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szanowni Uczniowie i Rodzice,

Mając na uwadze przyszłość naszych uczniów, w imieniu swoim i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim, zapraszam do zapoznania się z poniższymi „ofertami” skierowanymi do uczniów:

 

  • SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA jest to oferta szkolenia, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej. Mówiąc wprost – jest to oferta skierowana do osób, które w tym roku kończą naukę i chciałyby po szkole podjąć pracę. Promujemy wybór właśnie ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ -  do której najkrótsza „droga wiedzie” poprzez realizację szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Pełnienie zawodowej służby wojskowej daje poczucie stabilizacji, pewności o ciągłość pracy (służby). Zawód żołnierza cieszy się zaufaniem w społeczeństwie i jest godziwie wynagradzany. Aktualnie młody człowiek w wieku poniżej 26 lat pełniący służbę wojskową w garnizonie Białystok sumarycznie otrzyma miesięczny „dochód”
    w wysokości 4400 zł „na rękę” (uposażenie zasadnicze + świadczenie mieszkaniowe).

Ulotka o SŁUŻBIE PRZYGOTOWAWCZEJ --->>> pobierz

 

  • TERYTORIALNA SŁUŻBA WOJSKOWA jest to oferta przede wszystkim dla osób, które kontynuują jeszcze naukę i mają ukończone 18 lat lub dla osób, które chcą wybrać inną drogę po szkole niż zawodowa służba wojskowa np. kontynuować naukę na studiach cywilnych, czy też podjąć inną pracę, jednak chciałyby dodatkowo się zaangażować właśnie w działalność tzw. terytorialsów. W pierwszym etapie ochotnicy realizują szkolenie w trybie ciągłym (osoby bez przeszkolenia wojskowego -16 dni). Najbliższe szkolenie jest zaplanowane w okresie wakacyjnym – nie kolidującym z nauką w szkole. Następnie uczniowie będą pełnili TSW już średnio tylko 2 dni w miesiącu – weekend, co też nie powinno stanowić trudności dla młodzieży kontynuującej naukę.

Ulotka o TERYTORIALNEJ SŁUŻBIE WOJSKOWEJ --->>> pobierz

Szczegółowe informacje w załączonych ulotkach oraz na stronach:

Tegoroczni absolwenci naszych Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych dokonali już zgłoszenia na służbę przygotowawczą, zachęcamy pozostałych uczniów do skorzystania z jednej
z dwóch wyżej wspomnianych inicjatyw.

Z wyrazami szacunku

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bielsku Podlaskim ppłk dypl. Mirosław Dąbrowski

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu mgr Łukasz Godlewski 

Czytany 1851 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top