piątek, 03 lipiec 2020 12:44

Drodzy Uczniowie szkół podstawowych i Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Klas Mundurowych i Oddziałów Przegotowania Wojskowego w ramach Liceum Ogólnokształcącego.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Drodzy Uczniowie szkół podstawowych i Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Klas Mundurowych i Oddziałów Przegotowania Wojskowego w ramach Liceum Ogólnokształcącego.

Nasza szkoła jest JEDYNĄ szkołą w Powiecie Wysokomazowieckim oraz okolicznych powiatach, która realizuje CERTYFIKOWANE przez Ministerstwo Obrony Narodowej klasy mundurowe. Ukończenie zwykłej klasy mundurowej nie zapewnia wolnego wstępu do wojska czy policji oraz dodatkowych punktów. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z wojskiem, policją lub innymi służbami mundurowymi wybierz szkołę CERTYFIKOWANĄ jaką jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

 

ZSOiZ w Ciechanowcu posiada jedno z największych doświadczeń na tle województwa i kraju w kształceniu i wychowywaniu młodych ludzi na przyszłych żołnierzy i policjantów. Nasza placówka jako jedna z 3 w województwie podlaskim zakwalifikowała się do uczestnictwa w „Pilotażowym programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych". Ponadto od początku istnienia programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” ZSOiZ w Ciechanowcu pozytywnie realizuje rok rocznie jego kolejną edycję. ZSOiZ w Ciechanowcu jako jedna z nielicznych szkół w Polsce wzięła udział w jego trzech edycjach i otrzymała zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na przystąpić również w IV i V edycji programu.

Dzięki temu już od 1 września 2020 r. nasi przyszli uczniowie będą mogli realizować swoje plany i marzenia związane z Wojskim Polskim, policją i innymi służbami mundurowymi oraz kształcić się w duchu patriotycznym w „Oddziałach Przygotowania Wojskowego”. Po ukończeniu w ramach liceum Oddziału Przygotowania Wojskowego absolwenci mogą liczyć m.in. na pracą w Wojsku Polskim na umowę na pełnym etacie, DODATKOWE punkty przy rekrutacji na dostanie się do pracy w policji, służbach specjalnych, granicznych oraz straży pożarnej.

Ponadto nasza szkoła dzięki szerokiej współpracy z instytucjami i organizacjami z terenu kraju i Unii Europejskiej, realizowanymi projektami edukacyjnymi i mobilnościowymi, szerokiej ofercie edukacyjnej, nowoczesnej infrastrukturze edukacyjnej i sportowej oraz licznej i bardzo dobrze wyszkolonej kadrze pedagogicznej jest jedną z najnowocześniejszych szkół w Polsce, o zasięgu, prestiżu i renomie ponadnarodowej.

Dzięki licznym zajęciom dodatkowym, kołom zainteresowań i sekcjom sportowym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Ponadto, realizowane projekty unijne umożliwiają naszej młodzieży doskonalenie umiejętności zawodowych i kompetencji kluczowych poprzez bezpłatne dwutygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe i szkolenia językowe na terenie Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Italii.

Dzięki licznej, kompetentnej i wykwalifikowanej Radzie Pedagogicznej nasi uczniowie uzyskują na egzaminach zawodowych i maturalnych bardzo wysokie wyniki, a zdawalność oscyluje w granicach 100% . Nasi nauczyciele uczą na stałe w ZSOiZ w Ciechanowcu i są do dyspozycji uczniów przez 7 dni w tygodniu.

Zespół Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu to szkoła bezpieczna, stwarzające dogodne warunki do nauki i rozwoju, zdobywania kompetencji i kwalifikacji oraz przygotowująca młodych ludzi do samodzielnego życia.

 

Szczegóły pod linkiem: http://zsoiz-ciechanowiec.pl/images/kierunki_kszta%C5%82cenia/Wojsko2020.pdf

 

Serdecznie zapraszamy

Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu mgr Łukasz Godlewski i Rada Pedagogiczna

Czytany 1451 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top