wtorek, 27 kwiecień 2021 06:41

Wręczenie uczniom certyfikatów przez Ministra Obrony Narodowej

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 26 kwietnia 2021 r. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z uczniami i dyrektorami szkół prowadzących Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. W tym elitarnym gronie znalazła się również nasza szkoła. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną spotkanie odbyło się w formule wideokonferencji. Minister wręczył symbolicznie grupie uczniów certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji wojskowej, dla pozostałych uczniów certyfikaty zostały wysłane do szkół.

 

Nasi uczniowie otrzymując certyfikaty zyskają m. in. możliwość odbycie skróconej służby przygotowawczej i otrzymania dodatkowych punktów przy rekrutacji do Wojska Polskiego.

Nasza szkoła jest JEDYNĄ szkołą w Powiecie Wysokomazowieckim oraz okolicznych powiatach, która realizuje CERTYFIKOWANE przez MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ klasy mundurowe.

Wszyscy uczniowie naszych klas mundurowych zostają BEZPŁATNIE wyposażeni w TRZY NOWE mundury (moro wzór 2010, jednolity mundur wzór 2020 + mundur galowy), których koszt pokrywa SZKOŁA i MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ.

ZSOiZ w Ciechanowcu posiada jedno z największych doświadczeń na tle województwa i kraju w kształceniu i wychowywaniu młodych ludzi na przyszłych żołnierzy. Zajęcia z przygotowania wojskowego odbywają się przy wsparciu tzw. patronackich jednostek wojskowych i instytucji podległych Ministerstwu Obrony Narodowej, w formie wsparcia w postaci instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia, dostępu do obiektów i sprzętu wojskowego. Uczniowie realizują m. in. Wojskowe Dni Szkoleniowe w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu – jednostka szkolnictwa Sił Zbrojnych RP, Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bielsku Podlaskim, 18 Pułku Rozpoznawczym w Łomży  oraz zajęć w szkole, na które przybywają instruktorzy wojskowi.

Serdecznie gratulujemy naszym adeptom ukończenia programu szkolenia z Edukacji Wojskowej i życzymy dalszych sukcesów w służbach mundurowych.

Czytany 882 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top