sobota, 15 maj 2021 05:06

Kadeci ZSOiZ z Ciechanowca wykonali pierwszy krok do Skróconej Służby Przygotowawczej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 maja 2021r. kadeci (tegoroczni absolwenci Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej) Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zgłosili się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach aby w jednym dniu i jednym miejscu przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania psychologiczne i badania lekarskie.

 

Pozwoli to naszej młodzieży w terminie 28.06-9.07.2021r. odbycie Skróconej Służby Przygotowawczej w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Białymstoku.

Kadeci z Ciechanowca stanowią najliczniejszą grupę z woj. podlaskiego, pod względem chętnych do odbycia SSP.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom, którzy otrzymali już  karty powołania na szkolenie wojskowe. Liczymy, iż w przyszłości młodsze klasy wojskowe z naszej szkoły równie licznie zasilą szeregi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza szkoła jest w elitarnym gronie placówek kształcących przyszłych żołnierzy Wojska Polskiego. Dzięki ukończeniu klasy certyfikowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej nasi absolwenci mogą liczyć nie tylko na bezpłatne umundurowanie i wyposażenie wojskowe w okresie nauki w liceum ale także na odbycie skróconej służby przygotowawczej w wojsku i większe szanse na zatrudnienie na stałe w polskiej armii.

Zobacz mapę szkół które uzyskały zgodę Ministra Obrony Narodowej na tworzenie certyfikowanych Oddziałów Przygotowania Wojskowego: cutt.ly/PROGRAMY

Czytany 705 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top