czwartek, 26 maj 2022 06:35

Eliminacje do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 22 – 24 maja 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów ze szkół o profilu mundurowym, będące jednocześnie eliminacjami do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Do udziału w wydarzeniu zameldowało się 18 siedmioosobowych reprezentacji z terenu centralnej Polski.

 

Kadeci z klasy 3C Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w składzie: Kacper Piotrowski, Kacper Malinowski, Aleksandra Rutkowska, Julia Tymińska, Igor Bruliński, Klaudiusz Zaręba, Dominik Zawadzki wystartowali w następujących konkurencjach:
– marszobieg zespołowy z pętlami taktycznymi (pierwsza pomoc, teren skażony z biegiem w maskach przeciwgazowych, skryte pokonywanie terenu),
– rzucie granatem na odległość,
– strzelanie z karabinka kbks,
– rozkładanie i składanie broni AKMS,
– pokonanie przeszkód ośrodka sprawności fizycznej,
– bieg slalomem z ciężarkami,
– strzelanie z trenażera typu Cyklop,
- przetaczanie opony,
- bieg z ławką gimnastyczną.


W wyniku klasyfikacji końcowej nasza drużyna uplasowała się w pierwszej dziesiątce wśród startujących drużyn.
Bardzo trafnie podsumował te dwudniowe zmagania uczniów Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek zwracając się do uczniów: „Szanowni uczniowie, w wojskowym żargonie mówi się, że przegrać i być pokonanym to nie to samo. Przegrywają Ci, którzy nawet nie próbowali walczyć, a pokonani są Ci, którzy dalej byli zdolni do walki. W mojej ocenie taka porażka nie przynosi wstydu, bo pamiętajcie, że każda porażka może być dla Was przyszłym zwycięstwem. Serdecznie dziękuję za olbrzymie zaangażowanie, za to, że daliście z siebie wszystko i pokazaliście swoje najlepsze cechy”.

Czytany 791 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top