wtorek, 26 luty 2019 19:26

„Ciechanowiecka Kuźnia Talentów ” – wystawa prac absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 25 lutego b.r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu o godzinie 12.00 została otwarta wystawa „Ciechanowiecka Kuźnia Talentów ”.

Ekspozycja obejmuje prace dyplomowe absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu oraz prace z ostatniego roku malarstwa, rysunku i rzeźby. Uroczystość otworzył występ chóru szkolnego, po którym głos zabrała Dyrektor Muzeum, Pani Dorota Łapiak. W swoim wystąpieniu przywitała zaproszonych gości oraz przybliżyła tematykę prezentowanych prac. Kolejno głos oddano Pani Emilii Krysińskiej, Kierownik Sekcji Przedmiotów Artystycznych w OSSP, która przedstawiła historię i specyfikę kształcenia w szkole. Głos zabrali również zaproszeni goście, Pan Leszek Gruchała, Wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego i Pan Eugeniusz Święcki – Burmistrz Ciechanowca, wieloletni Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu oraz pomysłodawca utworzenia Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Następnie Pani Dyrektor Dorota Łapiak, Pan Wicestarosta Leszek Gruchała, Pan Eugeniusz Święcki Burmistrz Ciechanowca w asyście jednego z przybyłych absolwentów dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia wystawy. Głównymi tematami prezentowanych na wystawie prac są:

 • plakaty teatralne, społeczne,
 • architektura i postać w grafice trójwymiarowej,
 • identyfikacja wizualna firm,
 • projekty książek, kalendarzy, katalogów, gier planszowych, infografiki
 • projekty płyt, opakowań
 • projekty stron internetowych

Uzupełnieniem wystawy są również prace z rysunku, malarstwa i rzeźby, powstałe na zakończenie edukacji artystycznej z zakresu wymienionych przedmiotów. Prezentują one tematy wybrane przez uczniów jak studium głowy, martwe natury, pejzaże, malarskie i ceramiczne kompozycje inspirowane naturą i wyobraźnią. Dominującą techniką prac jest grafika komputerowa, rysunek ołówkiem, cienkopisem, technika akrylowa, pastel, tempera, techniki mieszane, gipsowe odlewy rzeźb, ręcznie formowane kompozycje ceramiczne.

Serdecznie podziękowania należą się tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wystawy prac dyplomowych absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych pt. „Ciechanowiecka Kuźnia Talentów”. Szczególne podziękowania kierujmy w stronę Pani Dyrektor Doroty Łapiak oraz pracowników Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu za okazaną pomoc, życzliwość, gościnność i ciągłą, owocną współpracę. Wystawa jest otwarta dla zwiedzających w okresie od lutego do maja.

Czytany 4797 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


 • Dyrektor Szkoły
  mgr Łukasz Godlewski
  (86) 277 11 35
Top