piątek, 30 kwiecień 2021 08:55

Egzamin dyplomowy naszych GRAFIKÓW KOMPUTEROWYCH z klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza obejmowała egzamin z historii sztuki w formie pisemnej. Zadania arkusza egzaminacyjnego dotyczyły grafiki artystycznej i użytkowej, ich podziału i charakterystyki poszczególnych technik graficznych, wybitnych twórców grafiki i ich dzieł, w tym grafików polskich. Test sprawdzał także umiejętności rozpoznawania wybitnych dzieł grafiki oraz dokonywania opisu i analizy wybranych dzieł sztuki.

 

Część drugą egzaminu stanowiły prezentacje projektów graficznych uczniów, przygotowywane w ciągu roku szkolnego. Tematyka prac dyplomowych była bardzo różnorodna. Oto tematy prezentacji uczniów:

 • Klaudia Bachorek - Projekt graficzny domu z ogrodem w grafice 3D,
 • Łucja Grabowska - Projekt graficzny pleneru szkolnego,
 • Lewandowski Szymon - Projekt i wizualizacja biżuterii w grafice 3D,
 • Rusiniak Julia - Identyfikacja wizualna cukierni „Słodka Manufaktura”,
 • Wodyńska Aleksandra - Projekt i wizualizacja mieszkania i wnętrza w grafice 3D,
 • Wysocka Gabriela - Projekt budynku Villa Savoye w grafice 3D.

Wszyscy uczniowie zdali zadawalająco część teoretyczną, a zaprezentowane przez nich projekty dyplomowe reprezentowały wysoki poziom artystyczny, wymagały od ich autorów  kreatywności i umiejętności pracy w profesjonalnych programach graficznych.Różnorodność tematów przygotowanych przez uczniów projektów świadczy o indywidualizacji pracy na zajęciach, szerokim zainteresowaniach naszych adeptów i profesjonalnym przygotowaniu ich do zawodu.

Życzymy naszym grafikom najlepszych wyników maturalnych, dobrego wyboru uczelni a przede wszystkim właściwego wykorzystania umiejętności nabytych w naszej szkole.

Nasza szkoła od lat przygotowuje młodzież do zawodu z zakresu grafiki komputerowej. Dla młodzieży zainteresowanej poznawaniem technik nowoczesnej grafiki komputerowej i innych technik graficznych - nasz Zespół Szkół ma nową, ciekawą propozycję edukacyjną: TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ. Uczniowie tej specjalności technicznej nabędą umiejętności przygotowania, wykonywania prac graficznych i publikacji cyfrowych oraz drukowania cyfrowego i obróbki druków.

Czytany 941 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


 • Dyrektor Szkoły
  mgr Łukasz Godlewski
  (86) 277 11 35
Top