Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

utworzone przez | paź 17, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

13 października 2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej – święta nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty. Dzień ten był okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom, które prowadziły i prowadzą uczniów przez całą ścieżkę edukacyjną.

 W uroczystości oprócz nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły, uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli także udział zaproszeni goście: księża z ciechanowieckich parafii, przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji, przedstawiciele Wojska Polskiego z 18 Pułku Logistycznego w Łomży, z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przedstawiciele prezydium Rady Rodziców, przedstawiciele władz samorządowych, emerytowani: dyrektorowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uroczystość rozpoczął Pan Łukasz Godlewski – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Powitał gorąco wszystkich zebranych, w szczególności zaś przybyłych gości.
Pan Dyrektor złożył pod adresem nauczycieli i pracowników naszej szkoły serdeczne życzenia i wyraził swoją wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud w pracy zawodowej. Podkreślił także, jak bardzo istotna w procesie edukacji oraz kształtowania młodego pokolenia, jest rola nauczyciela i wychowawcy.
Serdeczne słowa podziękowania skierował też pod adresem przedstawicieli władz samorządowych, wspierających naszą szkołę i blisko z nią współpracujących.
Dyrektor szkoły przekazał bardzo radosną informację, iż Nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty został uhonorowany Pan Arkadiusz Kendzierski, zaś w zaszczytnym gronie uhonorowanych Nagrodą Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego znaleźli się: Pani Katarzyna Rostkowska, Pan Arkadiusz Kendzierski i dyrektor Szkoły Pan Łukasz Godlewski.
Za zaangażowanie w edukację młodego pokolenia, Dyrekcji i nauczycielom życzenia złożył ks. Tadeusz Kryński – proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Ciechanowcu.
Nie zabrakło również życzeń od Rady Rodziców, które wygłosiła przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Czarnecka.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Otrzymali je wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły.
Wdzięczność swoim nauczycielom uczniowie wyrazili w montażu słowno muzycznym z mottem Cypriana Kamila Norwida „Wszystko, co wielkie , jest wielkie przez serce”, przygotowanym pod kierunkiem Pana Wieslawa Susoła i Pana Tomasza Chomicza – wychowawców klas IV B LO i II B LO.
Młodzież nie zapomniała także, aby nauczycielom i pracownikom szkoły osobiście złożyć życzenia i powiedzieć „Dziękuję”.

Skip to content