Bal studniówkowy 2023. Było SUPER!

utworzone przez | sty 26, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

W dniu 21 stycznia 2023 roku w sali bankietowej „Szczęsny” odbyła się kolejna studniówka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Bal rozpoczął się o godzinie 19:00. Tym razem wspólnie bawiło się łącznie 264 osoby.

W tym roku swoją studniówkę obchodziły:

  • Klasa 4A LO – wychowawca p. Grażyna Panas
  • Klasa 4B LO – wychowawca p. Wiesława Susoł
  • Klasa 4C LO – wychowawca p. Paweł Niemyjski
  • Klasa 4B Technikum – wychowawca p. Justyna Szymańska
  • Klasa 4C Technikum – wychowawcy p. Ewelina Kozłowska i Pani Elżbieta Sikoń

Dwoje tegorocznych maturzystów, Klaudia Łokieć i Seweryn Lipski serdecznie powitało nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i przybyłych gości. Następnie poproszono o zabranie głosu Dyrektora naszej szkoły Pana Łukasza Godlewskiego, który również przywitał wszystkich uczestników uroczystości i dokonał oficjalnego jej otwarcia.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:

Ks. Dziekan Tadeusz Kryński

Ks. Tomasz Tymiński

Ks. Janusz Szymański

Pani Aleksandra Łapiak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polski

Pan Eugeniusz Święcki – Burmistrz Miasta i Gminy Ciechanowiec

Pan Jerzy Leszczyński – były Marszałek Województwa Podlaskiego, Radny Sejmiku Województwa

Pani Elżbieta Żebrowska skarbnik Powiatu Wysokomazowieckiego

Pani Anna Czapkowska Sekretarz Gminy Ciechanowiec

Pani Joanna Zawistowska- Śliwowska dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wysokiem Mazowieckiem

Pani Aneta Czarnecka Przewodnicząca Rady Rodziców.

Zgodnie ze studniówkową tradycją, uczniowie wszystkich klas zatańczyli poloneza. Każda klasa wystąpiła z oddzielnym układem.

Niepowtarzalność melodii i figur oraz mistrzowskie wykonanie tańca jak zawsze wzbudziły podziw i uznanie, wyrażone obfitymi i gromkimi brawami. Należą się one nie tylko tańczącym, ale w szczególności Pani Magdalenie Kujawskiej i Pani Emilii Krysińskiej, które ich do tego przygotowały.

Polonezy klas 4A LO, 4B LO, 4B Technikum i 4C Technikum przygotowała Pani Magdalena Kujawska.

Polonez klasy 4C LO (klasa wojskowa) pod opieką Pani Emilii Krysińskiej.

W tradycję studniówkowego balu wpisane są przemówienia rodziców i zaproszonych gości. Państwo Renata i Zdzisław Zalewscy oraz Pani Aneta Czarnecka wręczyli na ręce Pana Dyrektora Łukasza Godlewskiego podziękowania i wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy nie szczędzą trudu, by uczniowie naszej szkoły mogli zdobywać rzetelną wiedzę w przyjaznej atmosferze i w doskonałych warunkach.

Wszyscy goście skierowali ciepłe słowa, głównie pod adresem bohaterów studniówkowego wieczoru – naszych abiturientów.

Po wystąpieniu gości uczniowie skorzystali z okazji, by wyrazić swoją wdzięczność dla wszystkich osób zaangażowanych w proces dydaktyczny szkoły oraz organizację studniówki.

Oddzielne podziękowania skierowano do wychowawców klas oraz dla Pani Magdaleny Kujawskiej i Pani Emilii Krysińskiej za nauczenie pięknego narodowego tańca.

W podziękowaniu za pracę dydaktyczną zaśpiewali dla nauczycieli Kamila Wojtkowska i Gabriela Gosk z klasy 4A LO piosenkę „By cos zostało z tych dni”.

Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy też piosenki z dedykacją dla Rodziców, którą wykonali Julia Tymińska z 4C LO, Gabrysia Gosk z 4A LO i Iga Niemyjska 4B LO.

Następnie nasi wspaniali maturzyści poprosili do tańca swoich rodziców.

Po tej piosence wszyscy oddali się ucztowaniu i zabawie do białego rana w rytmie ulubionych przebojów naszej młodzieży. Wszystkim zebranym umilał czas zespół Ostrowscy Band.

Nie obyło się oczywiście bez części artystycznej przygotowanej przez naszych uczniów. Przedstawili oni krótkie scenki humorystyczne związane z życiem szkoły. Po występie młodzieży zabawie i tańcom nie było końca. Uczniowie bawili się wraz z nauczycielami i wychowawcami, dla których nie zabrakło dedykowanych piosenek.

Kolejną studniówkę uważamy za niezwykle udaną i wierzymy, że przyszłość przed naszymi maturzystami jawi się jasno i kolorowo, a jakże udany bal studniówkowy jest początkiem pasma ich sukcesów – zarówno w szkole, jak i w życiu prywatnym. Nie pozostało zatem nic innego, jak tylko odliczać dni, które pozostały jeszcze do matury. Wierzymy, że będzie to odliczanie pracowite, ale i przyjemne.

Pozdrawiamy Naszych maturzystów!

 

Skip to content