Technikum

W dniu 7 grudnia klasy Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych 1A i 1B  uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do Białegostoku.

piątek, 09 grudzień 2022 09:32

XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

Napisał
Uczennice naszej szkoły Agata Kryńska i Alicja Koc  dnia 2 grudnia reprezentowały naszą szkołę na etapie okręgowym XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

Nasi uczniowie z klasy 4B Technikum kształcący się w zawodzie Technik Budownictwa mieli możliwość zrealizowania bezpłatnego kursu na operatora koparko – ładowarki.  

W dniu 7 września 2022 r. w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Kwiaty” zorganizowanego przy współpracy Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań artystycznych wśród dzieci i młodzieży.

W dniu 31 lipca2022r dwie grupy uczniów Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wyjechały na staże zawodowe do Gdańska i Zakopanego. Łącznie staż odbywa 29 uczniów TŻiUG. Staże odbywają się w renomowanych hotelach (3, 4 lub 5 gwiazdkowych). W Gdańsku: RADISSON, PURO, NUMBER ONE GDAŃSK, GRANO. W Zakopanym: GOLD, SKALNY, TATRA, STAMARA, PARYSKI, CROCUS, BELWEDER, RYSY, RADISSON.

W dniu 31 lipca2022r grupa uczniów Technikum Budowlanego wyjechała na staże zawodowe do Gdyni. Staż odbywa się w bardzo renomowanej firmie BARG M.B. Sp.z o. o. Staże zawodowe odbywają się w Laboratorium Kruszyw i geotechniki, Wytrzymałości betonu, Pracowni betonu oraz na placach budowy.  Firma BARG bada właściwości kruszyw i betonów, które  są stosowane na  placach budowy, do najbardziej znanych realizowanych inwestycji budowlanych to: Przekop Mierzei Wiślanej, Bodowa drogi Krajowej S6 Gdańsk -Szczecin.

Uczniowie klas IIIA Technikum, wraz wychowawcą Panią Karoliną Faszczewską, IIB Technikum, wraz z wychowawcą Panią Sylwią Grzymałą, oraz IB Technikum, wraz z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem, rozpoczęli wycieczkę do Krakowa, Zakopanego, Wadowic oraz Oświęcimia.

piątek, 01 kwiecień 2022 06:26

Wycieczka klasy I c technikum

Napisał

30 marca 2022 r. młodzież klasy I c technikum, pod opieką Pani Katarzyny Bachorek i Pani Doroty Mlonek, uczestniczyła w wycieczce do Białegostoku. Uczniowie skorzystali z wybranych przez siebie białostockich ofert zajęć sportowych i rekreacyjnych. Celem wycieczki była także integracja klasy.

sobota, 26 luty 2022 08:19

Wycieczka IA technikum do Białegostoku.

Napisał

Dnia 23 lutego 2022 roku uczniowie klasy IA technikum wyruszyli wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Gaczkowską oraz Panią Emilią Godlewską w stronę Białegostoku na wycieczkę.

Staż budowlany klasy 1b oraz 2a technikum budowlanego dobiegł końca. ?‍♂️ ?
piątek, 21 styczeń 2022 09:06

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

Uczniowie kierunku Technik usług fryzjersko-kosmetycznych na jednych z ostatnich zajęć wykonywali zabiegi pielęgnacyjne dłoni oraz zabiegi upiększające naturalną płytkę paznokciową. Za pomocą parafinoterapii omówiona została pielęgnacja skóry dłoni, jej prawidłowe przygotowanie do zabiegu. Nauczyli się również rozróżniać techniki masażu skóry dłoni.

Dodatkowo mieli okazję poznać pełną procedurę zabiegową dotyczącą manicure tradycyjnego, biologicznego oraz hybrydowego.

 
Kolejne doposażenie pracowni Technik Robót Wykończeniowych w Budownictwie
środa, 08 grudzień 2021 09:26

Wycieczka uczniów klas IB i IIB Technikum

Napisał

2 grudnia miała miejsce wycieczka uczniów klas IB oraz II B Technikum, wraz z wychowawcami Panią Sylwia Grzymałą oraz Panem Dawidem Jędrzejakiem, do Białegostoku.

W dniu 30 listopada uczniowie klas IV technikum i II a technikum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki, aktywne spędzenie czasu na trampolinach „Strefa Wysokich Lotów”, a także na  lodowisku BOSiR, seans filmowy w kinie Helios  oraz czas wolny w galerii handlowej „Alfa”.

Szesnastu uczniów naszej szkoły realizuje bezpłatny kurs z zakresu operator kombajnu zbożowego. Zajęcia prowadzone są pod opieką wykfalifikowanych instruktorów.

Kurs realizowany w ramach projektu „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu” Nr projektu: RPO.03.03.01-20-0125/17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

W dniu 04.11.2021r. uczniowie klasy Ic Technikum wybrali się wraz  z wychowawczynią – p. Dorotą Mlonek oraz p. Kamilą Koc na wycieczkę integracyjną do Warszawy.

Jakie są koszty inwestycji budowlanej? Ile kosztują poszczególne roboty? Na te i inne pytania dotyczące kosztów budowy odpowiedzi szukają uczniowie klasy IV Technikum budownictwa na zajęciach praktycznych kosztorysowanie w budownictwie. Wyliczenie ilości robót, przedmiar, a finalnie  wykonanie kosztorysu robót budowlanych to nasz cel. Dzięki nowoczesnym komputerom każdy przyszły technik budownictwa w naszej szkole ma możliwość samodzielnej pracy w profesjonalnym programie wspomagającym kosztorysowanie- Norma Pro. Bo sukces to wiedza plus praktyka, a ta nigdy nie jest nudna :)

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3B Technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy i największego zadaszonego parku wodnego w Polsce i Europie – „Suntago  - Wodny Świat”. Wycieczkę sponsorował Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński za zajęcie przez uczniów trzeciego miejsca w akcji „Góra Monet”.

Pracownia kosmetyczna dłoni i stóp. Coraz więcej z Pań wykonując manicure wybiera delikatne zdobienia na paznokciach. Takie pazurki wyglądają bardzo subtelnie, elegancko i sprawdzą się w każdej sytuacji. Skromne zdobienie poprzez namalowanie delikatnego wzorku to manicure, który kobiety wybierają najczęściej. Nasze kursantki kursu kwalifikacyjnego FRK.04 oraz uczniowie Technik Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych mają okazję poznać na zajęciach sposoby zdobienia paznokci i wykazać się tego typu zdolnościami podczas zajęć. Zapraszamy do obejrzenia prac kosmetycznych naszych uczniów.

Strona 1 z 3

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top