Technikum

Uczniowie klas IIIA Technikum, wraz wychowawcą Panią Karoliną Faszczewską, IIB Technikum, wraz z wychowawcą Panią Sylwią Grzymałą, oraz IB Technikum, wraz z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem, rozpoczęli wycieczkę do Krakowa, Zakopanego, Wadowic oraz Oświęcimia.

piątek, 01 kwiecień 2022 06:26

Wycieczka klasy I c technikum

Napisał

30 marca 2022 r. młodzież klasy I c technikum, pod opieką Pani Katarzyny Bachorek i Pani Doroty Mlonek, uczestniczyła w wycieczce do Białegostoku. Uczniowie skorzystali z wybranych przez siebie białostockich ofert zajęć sportowych i rekreacyjnych. Celem wycieczki była także integracja klasy.

sobota, 26 luty 2022 08:19

Wycieczka IA technikum do Białegostoku.

Napisał

Dnia 23 lutego 2022 roku uczniowie klasy IA technikum wyruszyli wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Gaczkowską oraz Panią Emilią Godlewską w stronę Białegostoku na wycieczkę.

Staż budowlany klasy 1b oraz 2a technikum budowlanego dobiegł końca. ?‍♂️ ?
piątek, 21 styczeń 2022 09:06

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

Uczniowie kierunku Technik usług fryzjersko-kosmetycznych na jednych z ostatnich zajęć wykonywali zabiegi pielęgnacyjne dłoni oraz zabiegi upiększające naturalną płytkę paznokciową. Za pomocą parafinoterapii omówiona została pielęgnacja skóry dłoni, jej prawidłowe przygotowanie do zabiegu. Nauczyli się również rozróżniać techniki masażu skóry dłoni.

Dodatkowo mieli okazję poznać pełną procedurę zabiegową dotyczącą manicure tradycyjnego, biologicznego oraz hybrydowego.

 
Kolejne doposażenie pracowni Technik Robót Wykończeniowych w Budownictwie
środa, 08 grudzień 2021 09:26

Wycieczka uczniów klas IB i IIB Technikum

Napisał

2 grudnia miała miejsce wycieczka uczniów klas IB oraz II B Technikum, wraz z wychowawcami Panią Sylwia Grzymałą oraz Panem Dawidem Jędrzejakiem, do Białegostoku.

W dniu 30 listopada uczniowie klas IV technikum i II a technikum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki, aktywne spędzenie czasu na trampolinach „Strefa Wysokich Lotów”, a także na  lodowisku BOSiR, seans filmowy w kinie Helios  oraz czas wolny w galerii handlowej „Alfa”.

Szesnastu uczniów naszej szkoły realizuje bezpłatny kurs z zakresu operator kombajnu zbożowego. Zajęcia prowadzone są pod opieką wykfalifikowanych instruktorów.

Kurs realizowany w ramach projektu „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu” Nr projektu: RPO.03.03.01-20-0125/17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

W dniu 04.11.2021r. uczniowie klasy Ic Technikum wybrali się wraz  z wychowawczynią – p. Dorotą Mlonek oraz p. Kamilą Koc na wycieczkę integracyjną do Warszawy.

Jakie są koszty inwestycji budowlanej? Ile kosztują poszczególne roboty? Na te i inne pytania dotyczące kosztów budowy odpowiedzi szukają uczniowie klasy IV Technikum budownictwa na zajęciach praktycznych kosztorysowanie w budownictwie. Wyliczenie ilości robót, przedmiar, a finalnie  wykonanie kosztorysu robót budowlanych to nasz cel. Dzięki nowoczesnym komputerom każdy przyszły technik budownictwa w naszej szkole ma możliwość samodzielnej pracy w profesjonalnym programie wspomagającym kosztorysowanie- Norma Pro. Bo sukces to wiedza plus praktyka, a ta nigdy nie jest nudna :)

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3B Technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy i największego zadaszonego parku wodnego w Polsce i Europie – „Suntago  - Wodny Świat”. Wycieczkę sponsorował Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński za zajęcie przez uczniów trzeciego miejsca w akcji „Góra Monet”.

Pracownia kosmetyczna dłoni i stóp. Coraz więcej z Pań wykonując manicure wybiera delikatne zdobienia na paznokciach. Takie pazurki wyglądają bardzo subtelnie, elegancko i sprawdzą się w każdej sytuacji. Skromne zdobienie poprzez namalowanie delikatnego wzorku to manicure, który kobiety wybierają najczęściej. Nasze kursantki kursu kwalifikacyjnego FRK.04 oraz uczniowie Technik Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych mają okazję poznać na zajęciach sposoby zdobienia paznokci i wykazać się tego typu zdolnościami podczas zajęć. Zapraszamy do obejrzenia prac kosmetycznych naszych uczniów.

W dniach 21 i 27 października 2021 w pracowni budowlanej odbył się dla klasy III Technikum Budowlanego próbny egzamin z kwalifikacji: Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich  Bud.12.  Egzamin został przygotowany i przeprowadzony przy współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną.  Umiejętności  praktyczne uczniów  były weryfikowane i  oceniane przez Egzaminatora zewnętrznego.

czwartek, 28 październik 2021 08:28

Lekcja historii i patriotyzmu dla naszej młodzieży.

Napisał

26 października 2021 roku klasa I B Technikum, wraz z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem, wzięła udział w spotkaniu przedzaduszkowym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu ku pamięci doktora Adama Wołka.

19 października - dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy - w tym dniu klasa 2 a technikum z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę integracyjną do Kompleksu Agroturystycznego „Olszynka”.
środa, 20 październik 2021 09:17

Kultywując pamięć.

Napisał

Uczniowie klasy IB Technikum wspólnie z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem w ramach opieki nad miejscami pamięci narodowej uprzątnęli "Obelisk w miejscu spoczynku poległych w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r." znajdujący się przy ulicy Kuczyńskiej w Ciechanowcu. Uprzątnięty został pomnik, a także jego otoczenie. Uczniowie zapalili znicze ku pamięci poległych żołnierzy. Towarzyszyła im przy tym zaduma oraz refleksja. Wyjście klasy było związane z krzewieniem postaw patriotycznych oraz walka o nie zatracenie pamięci o bohaterach narodowych.

Kultywując pamięć.

Uczniowie klasy IB Technikum wspólnie z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem w ramach opieki nad miejscami pamięci narodowej uprzątnęli "Obelisk w miejscu spoczynku poległych w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r." znajdujący się przy ulicy Kuczyńskiej w Ciechanowcu. Uprzątnięty został pomnik, a także jego otoczenie. Uczniowie zapalili znicze ku pamięci poległych żołnierzy. Towarzyszyła im przy tym zaduma oraz refleksja. Wyjście klasy było związane z krzewieniem postaw patriotycznych oraz walka o nie zatracenie pamięci o bohaterach narodowych.

piątek, 08 październik 2021 07:27

Wycieczka do Treblinki

Napisał

Uczniowie klas I B Technikum oraz II B Technikum odwiedzili "Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941–1944)". Podczas kilkugodzinnego zwiedzania uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć pozostałości obozów, ale także zapoznać się ze świadectwem Samuela Willenberga (więźnia oraz uczestnika buntu w Treblince). Dzięki jego historii uczniowie poznali brutalny obraz obozowego życia. Jednym z punktów zwiedzania było miejsce straceń. Obszar wypełniony dziesiątkami krzyży oraz pomnikiem ku pamięci ofiar narodowości romskiej. Wyjazd do Treblinki będzie i jest ważnym elementem w budowaniu świadomości historycznej naszych uczniów.

Nasza pracownia kosmetyczna wyposażona jest w niezbędne sprzęty na których uczniowie mogą przeprowadzać prawidłową diagnostykę kosmetyczną przy pomocy m.in. lampy lupy. Ponadto mogą wykonywać zabiegi pielęgnacyjne z użyciem aparatury kosmetycznej, m.in. peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, darsonwalizacji, infuzji tlenowej, a to tylko jedne z licznych możliwości aparaturowych jakie oferuje nasza pracownia. Na jednych z ostatnich zajęć uczniowie wykonywali zabiegi pielęgnacyjne z użyciem podstawowych masek kosmetycznych m.in maski gipsowej, maski borowinowej. Uczyli się technik masażu klasycznego, anti ageing oraz z zastosowaniem baniek kosmetycznych.

Warto zwróci uwagę, że prawidłowo przeprowadzone zabiegi, których wykonywania uczą się nasi uczniowie, niewątpliwie są czynnikiem, który znacząco poprawia kondycję skóry oraz samopoczucie, które obrazuje nam końcowa fotografia przedstawiając również efekty pozabiegowe.

Strona 1 z 3

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top