piątek, 05 listopad 2021 08:00

Uczniowie klasy Ic Technikum ZSOiZ w Ciechanowcu na wycieczce w Warszawie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 04.11.2021r. uczniowie klasy Ic Technikum wybrali się wraz  z wychowawczynią – p. Dorotą Mlonek oraz p. Kamilą Koc na wycieczkę integracyjną do Warszawy.

 

Dzień rozpoczęliśmy od spaceru jedną z najbardziej znanych ulic stolicy – Krakowskim Przedmieściem. Uczniowie mieli okazję zwiedzenia miejsc związanych z literatura polską. Był to m.in. pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Bolesława Prusa, jak również słynna ławeczka Jana Twardowskiego oraz klęcznik tegoż poety znajdujący się w Kościele Sióstr Wizytek. Rolę przewodnika na tym etapie wycieczki pełniła wychowawczyni klasy.

Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie mogliśmy zwiedzić Starą Oranżerię oraz poznać historię jej powstania sięgającą czasów panowania ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się informacjom przekazanym przez panie przewodniczki, zadając jednocześnie dodatkowe pytania, aby pogłębić swoją wiedzę na temat historii architektury Łazienek Królewskich.

W kolejnym etapie wycieczki przewidziano czas wolny, który spędziliśmy w Galerii Mokotów, gdzie uczniowie mogli udać się na zakupy oraz zintegrować się podczas wspólnego posiłku. Pobyt w Warszawie zakończył się seansem filmu pt. „Diuna”, który wywołał bardzo pozytywne opinie ze strony uczniów. Następnie, udaliśmy się w podróż powrotną.

           

Czytany 1016 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top