czwartek, 02 grudzień 2021 11:09

Wycieczka IV technikum i IIA technikum do Białegostoku

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 30 listopada uczniowie klas IV technikum i II a technikum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki, aktywne spędzenie czasu na trampolinach „Strefa Wysokich Lotów”, a także na  lodowisku BOSiR, seans filmowy w kinie Helios  oraz czas wolny w galerii handlowej „Alfa”.

 

Pierwszym punktem naszej wycieczki było  Muzeum Motoryzacji i Techniki znajdujące się w byłym wojskowym magazynie na obszarze dawnej jednostki Wojska Polskiego. Powstało ono z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki „Moto Retro”. W muzeum zobaczyliśmy  nie tylko cenne motocykle i samochody, ale również zabytkowe rowery, eksponaty związane z dawną komunikacją miejską, kolejnictwem oraz pożarnictwem. Ponadto militaria, zabytkowe radioodbiorniki oraz sprzęt TV i łącznościowy.

Kolejnym etapem  naszej wycieczki był seans filmowy w kinie Helios, w galerii handlowej „Alfa”,po którym uczniowie mieli czas wolny, który mogli poświęcić na przedmikołajkowy szał zakupowy. Oczywiście wystrój i ozdoby świąteczne wprowadzały nas w bardzo klimatyczny nastrój, który sprzyjał spacerom i wspólnym zakupom.  

Następnie pojechaliśmy do parku trampolin , gdzie niemalże spełniliśmy nasze marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji. Podczas  „lekcji WF do góry nogami” mogliśmy korzystać z licznych atrakcji takich jak trampolina sportowa, olbrzymie baseny z gąbkami, belka do pojedynków, poduszka powietrzna do lądowania, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe z auto-asekuracją, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów, strefę dmuchanych atrakcji i wiele innych! Ta niecodzienna lekcja  WF pozwoliła w wyjątkowy sposób rozwijać  koordynację i ogólna sprawność ruchową. Pod opieką trenerów mogliśmy nauczyć się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Wizyta w Strefie Wysokich Lotów na długo pozostanie w naszej pamięci!

Jedną z ostatnich atrakcji naszej  wycieczki był udział w zabawie na miejskim  lodowisku. Dla niektórych była to pierwsza w życiu przygoda z łyżwami. Jednak zdecydowana większość grupy świetnie radziła sobie na lodzie.  Było dużo śmiechu, radości oraz upadków, którymi nikt się nie zniechęcał.

Cali i zdrowi, choć nieco wyczerpani zakończyliśmy naszą wycieczkę wizytą w restauracji MC Donald’s, gdzie mogliśmy się posilić i zregenerować siły.

Czytany 556 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top