czwartek, 02 wrzesień 2021 07:27

Inauguracja roku szkolnego 2021/22

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 1 września w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.

 

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się  przemarszem pocztu sztandarowego, młodzieży, nauczycieli i wychowawców naszej szkoły do kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się do budynku zespołu.

W hali sportowej odbył się apel, który rozpoczął Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu  Pan Łukasz Godlewski. Powitał on gorąco przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców na inaugurację roku szkolnego.

Pan Dyrektor podkreślił, iż dołoży wszelkich starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie. Zapewnił, że pracownicy naszej placówki zadbają, aby młodzież miała odpowiednie warunki do nauki, rozwoju i zdobycia wykształcenia.

Kolejnym, bardzo istotnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele każdej klasy przysięgając na sztandar w imieniu własnym i kolegów powtarzali tekst ślubowania, zobowiązując się jednocześnie do wytrwałej pracy oraz zachowania godnego ucznia ZSOiZ w Ciechanowcu i obywatela Polski.

Pan Dyrektor przedstawił także nauczycieli i wychowawców pracujących w ZSOiZ w Ciechanowcu, w tym również rozpoczynających w tym roku pracę:

- Pani Sylwia Krasucka – pedagog szkoły,

- Pani Kamila Koc – pomoc pedagoga,

- Pani Marzena Zawistowska – nauczyciel religii,

- Pani Martyna Zdunek – nauczyciel  przedmiotów zawodowych budowlanych,

- Pani Kinga Kałczew – nauczyciel wychowawca internatu,

- Pan Sebastian Jakubik – nauczyciel przedmiotów zawodowych budowlanych,

- Pan Ludwik Zaremba – nauczyciel przedmiotów zawodowych rolniczych,

- Pan Andrzej Stpiczyński – nauczyciel informatyki.

Podczas uroczystości nie zabrakło także akcentu artystycznego. Występ szkolnego chóru wprowadził wszystkich w wesołą atmosferę.

Po części ogólnej i przekazaniu innych informacji organizacyjnych uczniowie przeszli do klasopracowni, aby spotkać się tam ze swoimi wychowawcami.

Nowy rok szkolny w naszej szkole rozpoczyna 637 uczniów i 142 słuchacz, łącznie w szkole uczyć będzie się 779 osób, w tym: 

  • • Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych – 14 uczniów
  • • Liceum Ogólnokształcące – 317 uczniów
  • • Technikum - 231 uczniów
  • • Branżową Szkołę I Stopnia – 64 uczniów
  • • Kursy Kwalifikacyjne Zawodowe – 142 słuchaczy

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów edukacyjnych a nauczycielom i pracownikom szkoły dumy ze swoich uczniów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Czytany 2222 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top