wtorek, 05 październik 2021 15:33

Finał Licealiady Wojewódzkiej w lidze lekkoatletycznej i Memoriał im. Aleksandra Wojny w Białymstoku 30.09.2021

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zawody w Białymstoku były dla części zawodników ZSOiZ w Ciechanowcu pierwszym kontaktem z dużą imprezą sportową, na której mogli wykazać się swoimi możliwościami w poszczególnych dyscyplinach lekkoatletycznych. Dla starszych zawodników były kolejną przygodą sportową. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z województwa podlaskiego. Mimo niesprzyjającej pogody nasi uczniowie osiągnęli dobre wyniki. Czworo z nich wywalczyło miejsca w pierwszej trójce:

• Paweł Prokopiak (IV klasa technikum) III miejsce w pchnięciu kulą
  • Mateusz Szymaniak (IIB LO) III miejsce w rzucie dyskiem
  • Wiktoria Zaremba (I LO) III miejsce w rzucie oszczepem
  • Wiktoria Kurek (III A LO) I miejsce w rzucie oszczepem

Zawodniczki  Wiktoria Zaremba i Wiktoria Kurek uczestniczyły w konkurencji memoriałowej (rzut oszczepem). Obie dziewczyny wywalczyły miejsca na podium i otrzymały pamiątkowe medale.

Drużynowo ostatecznie dziewczyny zajęły VI miejsce a chłopcy zakończyli rywalizację na XI miejscu. Ze względu na czynniki epidemiczne i chorobowe, część zawodników naszej szkoły nie mogła wziąć udziału w zawodach - zespoły dziewczyn i chłopaków były osłabione.

Gratulacje i podziękowania wszystkim naszym zawodnikom i życzenia bicia rekordów życiowych w swoich kolejnych startach.