Zeszyt, podręcznik, ćwiczenia, ołówek, długopis, linijka… Ten podstawowy zestaw do nauki matematyki nie zawsze sprzyja wprowadzaniu, szczególnie ekscytujących rozwiązań edukacyjnych. Nawet, jeżeli dołożymy do niego cyrkiel, ekierkę i kątomierz.

W dniu 30 listopada uczniowie klas IV technikum i II a technikum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki, aktywne spędzenie czasu na trampolinach „Strefa Wysokich Lotów”, a także na  lodowisku BOSiR, seans filmowy w kinie Helios  oraz czas wolny w galerii handlowej „Alfa”.

W ostatnim tygodniu przed Adwentem obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Niestety czas pandemii uniemożliwił nam świętowanie tego dnia, tak jak zazwyczaj to robiliśmy- czyli na wspólnej dyskotece połączonej z wróżeniem w salonie wróżb. Organizatorzy jednak postanowili nie poddawać się i zapewnić młodzieży i nauczycielom wgląd w przyszłość nadchodzącego roku. Nasi kucharze z klasy IIIA Technikum przygotowali ciastka z przepowiednią wg pilnie strzeżonej receptury, przekazywanej między kolejnymi rocznikami technikum gastronomicznego, a zespół wykwalifikowanych wróżek i  wróżów z klasy IC technikum przemierzał szkolne korytarze i  przepowiadał wszystkim chętnym ich przyszłość przy pomocy różnych, starannie przygotowanych i przetestowanych wróżb andrzejkowych. W tym roku przygotowaniem tego jakże ważnego dnia zajęły się klasy I C i IIIA technikum wraz z nauczycielami: Panią Martyną Zdunek, Panią Dorotą Mlonek oraz Panią Karoliną Faszczewską.

24 listopada 2021 r. kadeci klas 1A i 1C realizujący program „Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu realizowanym przez naszą jednostkę patronacką 18 Pułk Logistyczny z Łomży.

Tego dnia przyszli adepci rzemiosła wojskowego mieli okazję  zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

- zasady strzelania z broni strzeleckiej,

-  teoria terenoznawstwa i topografii wojskowej,

- mapy wojskowe.

Szesnastu uczniów naszej szkoły realizuje bezpłatny kurs z zakresu operator kombajnu zbożowego. Zajęcia prowadzone są pod opieką wykfalifikowanych instruktorów.

poniedziałek, 29 listopad 2021 13:38

Wycieczka do stolicy

Napisał

W dniu 24 listopada uczniowie klas 3B LO, 3A LO, 2 A LO oraz 1B LO wraz z opiekunem wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki znalazły się: wizyta w Manufakturze Cukierków, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz czas wolny w galerii handlowej „Arkadia“. Planowany był także spektakl w Och-Teatrze, lecz został on w ostatniej chwili odwołany ze względu na chorobę jednego z aktorów.

W dniu 25.11.2021 r. 16. Pułk Logistycznego z Elbląga oraz 16. Dywizji Zmechanizowanej przy udziale uczniów z naszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego zorganizowali dla mieszkańców:

W dniu 23 listopada b.r. na hali sportowej naszej szkoły odbył się pierwszy mecz siatkówki dziewcząt w ramach rozgrywek I Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych Województwa Podlaskiego. Gościliśmy drużynę dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Króla Kazimierza Jagielończyka. Spotkanie przebiegało spokojnie i przyniosła wygarnę naszej drużyny 2:0. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

Kurs realizowany w ramach projektu „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu” Nr projektu: RPO.03.03.01-20-0125/17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

poniedziałek, 22 listopad 2021 11:18

Próbne egzaminy zawodowe w ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W dniu 19.11.2021 r. w ZSOiZ w Ciechanowcu przeprowadzono próbne egzaminy zawodowe z etapu pisemnego i praktycznego. 

poniedziałek, 22 listopad 2021 09:06

WYGRANA w LICEALIADZIE WOJEWÓDZKIEJ W FUTSALU

Napisał

W dniu 19.11.21r. w Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach miał miejsce pierwszy mecz II ligi futsalu chłopców w ramach Licealiady Województwa Podlaskiego. Reprezentanci naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Kujawskiej rozpoczęli licealiadę w brawurowym stylu pokonując gospodarzy 4:2.
W skład drużyny ZSOiZ w Ciechanowcu wchodzą: Balwicki Szymon, Fiedorowicz Damian, Grabarz Dawid, Karpiński Hubert, Kietliński Hubert, Kuzub Mateusz, Lendzioch Kacper, Majewski Adrian, Marciniak Bartosz, Michalski Michał, Radziszewski Szymon, Raźniak Dawid, Zdrójkowski Rafał.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów...
Opiekun zespołu: Magdalena Kujawska.

W dniach 16-17 listopada 2021 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, pierwszej pomocy oraz szkolenia strzeleckiego. Dodatkowo kadeci musieli się zmierzyć z „Biegowym torem siłowym” (BTS).

piątek, 19 listopad 2021 07:11

Happening "Nie palę bo..."

Napisał

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia 18 listopada w ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się happening "Nie palę bo..."

            ZSOiZ w Ciechanowcu wspiera najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów poprzez realizację Programu Stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja.

            Stypendium niełatwo uzyskać, gdyż ubiegać się o nie mogą uczniowie spełniający ściśle określone kryteria. Tym razem przez gęste sito komisji stypendialnej udało się pomyślnie przejść dwóm ambitnym uczniom.

środa, 17 listopad 2021 09:56

Próbne egzaminy maturalne w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W dniach 15 – 18 listopada w naszej szkole odbywają się próbne egzaminy maturalne dla tegorocznych maturzystów.

W dniu 15.11 uczniowie zmierzyli się wymaganiami programowymi z języka polskiego, 16.11 z zadaniami z matematyki, 17.11 z wybranym językiem obcym, a jutro nasi uczniowie przystąpią do egzaminów w zakresie rozszerzonym z wybranych przez siebie przedmiotów.

Do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2021/2022 przystąpi w naszej szkole łącznie 119 uczniów Liceum i Technikum.

Próbne egzaminy maturalne to idealna okazja do zweryfikowania wiedzy i umiejętności uczniów oraz wyciągnięcia wniosków do dalszej pracy i lepszego przygotowania się do egzaminu dojrzałości, który odbędzie się w maju.

"BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS POLEGŁO,

I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS DZIŚ ŻYJE."

W dniu 04.11.2021r. uczniowie klasy Ic Technikum wybrali się wraz  z wychowawczynią – p. Dorotą Mlonek oraz p. Kamilą Koc na wycieczkę integracyjną do Warszawy.

piątek, 05 listopad 2021 07:53

Wycieczka kl. IA do Białegostoku

Napisał

29 października młodzież klasy IA LO wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Towarzyszyli jej opiekunowie i wychowawcy: Pani Katarzyna Bachorek oraz Pan Dariusz Okieńczuk. Wyjazd był okazją do wartościowego i aktywnego spędzenia wspólnego czasu.

Jakie są koszty inwestycji budowlanej? Ile kosztują poszczególne roboty? Na te i inne pytania dotyczące kosztów budowy odpowiedzi szukają uczniowie klasy IV Technikum budownictwa na zajęciach praktycznych kosztorysowanie w budownictwie. Wyliczenie ilości robót, przedmiar, a finalnie  wykonanie kosztorysu robót budowlanych to nasz cel. Dzięki nowoczesnym komputerom każdy przyszły technik budownictwa w naszej szkole ma możliwość samodzielnej pracy w profesjonalnym programie wspomagającym kosztorysowanie- Norma Pro. Bo sukces to wiedza plus praktyka, a ta nigdy nie jest nudna :)

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3B Technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy i największego zadaszonego parku wodnego w Polsce i Europie – „Suntago  - Wodny Świat”. Wycieczkę sponsorował Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński za zajęcie przez uczniów trzeciego miejsca w akcji „Góra Monet”.

Strona 1 z 66

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top