wtorek, 18 maj 2021 08:58

Pozaformalna edukacja młodzieży na terenie Italii

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

wlochyLOGA

 

„Nauka pozaformalna szansą na rozwój”

Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” otrzymał 250 000,00 PLN na realizację swojego projektu „Nauka pozaformalna szansą na rozwój” który będzie realizowany w ramach Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu

 

W ramach projektu 30 uczniów naszego liceum i 4 opiekunów naszej szkoły wyjdzie BEZPŁATNIE na pozaformalną edukację na dwa tygodnie do Italii w 2022 roku.

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb uczniów w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych, takich jak kompetencje cyfrowe, kompetencje społeczne i obywatelskie, kompetencje w zakresie wielojęzyczności, przedsiębiorczości, komunikacji, pracy w zespole. Ponadto podniesienia kompetencji językowych oraz ułatwienia naszej młodzieży funkcjonowania na rynku pracy (elementy doradztwa zawodowego), ale również aktywizacji młodzieży poprzez zaangażowanie ich w praktyczną realizację projektu. Obok edukacji pozaformalnej młodzież będzie miała zapewniony bogaty program kulturowo – lokalny, który umożliwi zwiedzenie m. in. Wenecji, Toskanii, Padwy. Cele projektu zostaną zrealizowane poprzez ponadnarodowe mobilności.

Pomysłodawcą i twórcą projektu  jest Dyrektor szkoły Pan Łukasz Godlewski, który od kilku lat z powodzeniem aplikuje o środki zewnętrzne dla naszej szkoły i młodzieży.

 

1. Rekrutacja     zobacz
         
         
         
         
         
Czytany 330 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 czerwiec 2021 14:51

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top