• Start
  • /
  • Absolwenci
  • /
  • XII Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego oraz ZSOiZ w Ciechanowcu.

XII Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego oraz ZSOiZ w Ciechanowcu.

W dniach 22 -23czerwca 2024 r. odbył się w naszej szkole XII Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu. Był to zjazd szczególny, bowiem w tym roku obchodziliśmy 80-lecie istnienia naszej szkoły.
Przygotowania do imprezy oraz jej promocja trwały kilka miesięcy. Nad prawidłową organizacją czuwał Komitet Organizacyjny.

W trwającej dwa dni imprezie uczestniczyło ponad 420 osób. Od godz. 8.45 przed budynkiem szkoły trwała rejestracja uczestników. W tym czasie goście mogli  zakupić pięknie wydaną księgę jubileuszową przybliżającą biografię patrona, historię naszej placówki oraz jej współczesne realia. Publikacja zawiera też opis poprzednich zjazdów oraz listy Absolwentów. Około godziny 9:50 uczestnicy  udali się do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Pochód otwierała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa oraz Mazoretki Stars pod kierunkiem Adama Wolanskiego i Maria Gierasimiuk, następnie poczet sztandarowy szkoły i uczniowie klas mundurowych.


Zebranych na mszy świętej powitał gospodarz świątyni, Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, dziękując za dar modlitwy i życząc wszystkim wielu Bożych łask. Nabożeństwo wspólnie odprawili:

– Ks. Dziekan Tadeusz Kryński

– Ks. Józef Grzeszczuk

– Ks. Paweł Koc

– Ks. Pułkownik Bogdan Radziszewski

– Ks. Roman Ołtarzewski

– Ks. Walenty Wojtkowski

– Ks. Bogusław Sieńczewski.

Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się w marszu pochodnym przez ulice Ciechanowca. Kolejnym punktem zjazdu była część oficjalna rozpoczęta wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, wyrażając swą radość z zaszczytu otwarcia XII Zjazdu Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu.

Pan Dyrektor serdecznie przywitał przybyłych na uroczystość gości i przyjaciół szkoły, w tym m.in:

– Pana Jacka Boguckiego – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

– Pana Bogdana Zielińskiego – Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego

– Pana Eugeniusza Święckiego – Burmistrza Miasta i Gminy Ciechanowiec

– Panią Dorotę Łapiak – Przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu (dołączyła do spotkania po części oficjalnej)

– Panią Annę Czapkowską Sekretarz Miasta i Gminy Ciechanowiec

– Pana Krzysztofa Pełszyka Radnego Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu,

– Pana Krzysztofa Binasia Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciechanowcu,

– Panią Ewę Radziszewską Radną Rady Miejskiej w Ciechanowcu,

– płk Michała Fałata – Prezesa Fundacji Skarby Narodu

– Pana Przemysława Uszyńskiego, Dyrektora ZSOiZ im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czyżewie

– Panią Joannę Zawistowską – Śliwowską Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wysokiem Mazowieckiem

– Panią Katarzynę Rostkowską Wicedyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu

– Panią Elżbietę Bryc kierownik internatu ZSOiZ w Ciechanowcu,

– Panią Anetę Czarnecką – Przewodniczącą Rady Rodziców (dołączyła do spotkania po części oficjalnej)

– Panią Ewę Michalską Wice-przewodniczącą Rady Rodziców

Pan Dyrektor podkreślił że Zjazdy Absolwentów to wyjątkowe wydarzenia. Świadczą nie tylko o tradycji i znaczeniu szkoły, ale potwierdzają również, jak ważne są relacje między ludzkie i wspomnienia. Jak słusznie zwrócił uwagę Dyrektor to miejsce, w którym wielu z Absolwentów przeżywało swoje pierwsze rozterki miłosne, podejmowało ważne życiowe decyzje, ale to także miejsce, gdzie absolwenci spędzili najlepsze lata swojej młodości.

Osoby zasłużone w przygotowaniu zjazdów absolwentów od początku ich organizacji oraz wspierające rozwój infrastrukturalny szkoły zostały uhonorowane statuetką patrona szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego.


Po przemówieniu Pana Dyrektora nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem: Pani Moniki Ilczuk, Pani Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej, Pani Joanny Gawrysiuk, Pana Łukasza Kloca, Pana Pawła Charubina i Pana Adama Trzeszczkowskiego . Członkowie szkolnego chóru, koła teatralnego, zespołu tanecznego oraz Szkolnego Zespołu Rockowego zabrali nas w sentymentalną podróż przez historię szkoły, jej Uczniów i Wychowanków. Jak podkreślili konferansjerzy – historia ta wiązała się z, często trudnymi, dziejami naszej ojczyzny. Program artystyczny został połączony z pokazem musztry, nad którego przygotowaniem czuwał Pan Arkadiusz Kendzierski, a także z tańcem poloneza opracowanym przez Panią Magdalenę Kujawską.

Następnie głos zabrali Goście zjazdu. W każdym wystąpieniu usłyszeliśmy o wielkiej roli naszej szkoły w kształtowaniu kultury Podlasia.


Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy spożyli wspólny obiad, mogli też spotkać się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z klas, wspominali lata młodości, opowiadali o kolejach swojego życia. Po obiedzie delegacje absolwentów udały się na cmentarz w Ciechanowcu, żeby złożyć wiązanki na grobach nauczycieli i pracowników.


O godzinie 19:00 rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich uroczysty bal. Tę część zjazdu absolwentów rozpoczął Ksiądz Józef Grzeszczuk (członek Komitetu Organizacyjnego), kierując do zebranych Boże błogosławieństwo. Następnie Pan Dyrektor Łukasz Godlewski życzył wszystkim uczestnikom balu wesołej zabawy i mile spędzonego czasu.


Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się doskonale przy szlagierach wykonanych przez zespół


Drugi dzień zjazdu rozpoczął się o godzinie 10:00 nabożeństwem w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.

Około godz. 11:00 uczestnicy udali się na pożegnalne śniadanie. Było ono okazją do podsumowania imprezy, do podzielenia się wrażeniami, a także do podziękowań kierowanych w stronę organizatorów i gości. XII Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu był uroczystością udaną, stał się dla wszystkich wielkim świętem pamięci i wspólnoty.


Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły na XIII Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ w Ciechanowcu, który odbędzie się za pięć lat czyli w 2029 r.

Skip to content