Historia Zjazdów Absolwentów LO w Ciechanowcu

utworzone przez | wrz 16, 2014 | Zjazdy absolwentów

 
W ciągu 50 lat istnienia szkoły odbyło się siedem zjazdów wychowanków i absolwentów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. Każdy zjazd rozpoczynał się w sobotę w godzinach rannych Mszą świętą, którą odprawiali księża absolwenci Liceum Ogólnokształcącego. Po Mszy świętej wychowankowie udawali się do szkoły, gdzie następowało uroczyste otwarcie zjazdu. Po południu był czas na posiłek i przepełnione wspomnieniami spotkania w małych grupach. Wieczorem w murach szkolnych odbywał się bal, na którym znów ożywały wspomnienia. Drugiego dnia w niedzielę w programie zawsze była Msza święta za zmarłych profesorów i uczniów naszej szkoły. Po Mszy świętej odbywało się w szkole spotkanie poszczególnych roczników z nauczycielami i dzielenie się przeżyciami. Zamknięcie zjazdu następowało w godzinach popołudniowych. Choć każdy zjazd trwał tylko dobę, to jednak przeżyć wyniesionych z tego miłego spotkania wystarczało na kilka lat.
* Siódmy zjazd absolwentów i wychowanków ( 2004 )

* Czwarty zjazd absolwentów ( 1989 )

* Trzeci zjazd absolwentów ( 1984 )

* Drugi zjazd absolwentów ( 1969 )

* Pierwszy zjazd absolwentów ( 1964 )

Obecnie jesteśmy w posiadaniu około 40% adresów. To jest jednak ciągle za mało. Dysponujemy tylko listą absolwentów. Nie mamy wykazu wychowanków, którzy rozpoczęli naukę w murach naszej szkoły, a potem przenieśli się do innej lub z różnych przyczyn nie dokończyli nauki. A przecież oni również są związani z tą szkołą i kolegami.
Apelujemy o pomoc w ich odnalezieniu i powiadomienie o naszym zjeździe. Wprawdzie
na zaproszeniach piszemy, że jest to zjazd wychowanków i absolwentów, lecz nie zawsze zwraca się na to uwagę. Prosimy, aby na zjazdy przyjeżdżał każdy, kto o nich usłyszy, nie czekając na zaproszenie.

 

Skip to content