• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • 25 czerwca 2023r koncert finałowy IX „Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Polsce”.

25 czerwca 2023r koncert finałowy IX „Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Polsce”.

utworzone przez | lip 1, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Dnia 25 czerwca Zespół Taneczny TAKT funkcjonujący przy ZSOiZ w Ciechanowcu pod kierunkiem Pani Magdaleny Kujawskiej, wziął udział w dziewiątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Sadownem i uświetnił swoim występem koncert główny. Tegoroczny, IX Festiwal Poloneza odbywał się w dniach 17 – 25 czerwca 2023 roku na terenie Warszawy, natomiast koncert finałowy organizatorzy przenieśli do Sadownego.

Po południowej mszy św. w miejscowym kościele parafialnym korowód uczestników Festiwalu przemaszerował ulicami Sadownego do Gminnej Hali Sportowej. Tu rozpoczęła się Gala Finałowa, którą poprowadzili: p. Paweł Świętorecki i p. Mirosław Perzyński.

W koncercie wzięli udział: Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA (współorganizatorzy Festiwalu), p. Bożena Sitek – pianistka, Zespół Śpiewaczy SADOWIANKI, p. Jerzy Solik – gitarzysta, p. Kateryna Kornitska – bandurzystka, TAKT Zespół Taneczny z ZSOiZ w Ciechanowcu, Zespół Tańca Ludowego ORKAN z ZSP Sadowne.

Na zakończenie uczestnicy Festiwalu i widzowie wspólnie zaśpiewali utwór „Kochajmy się bracia mili”, wręczono podziękowania za uczestnictwo i przeprowadzenie koncertu.

Występ ciechanowieckiego zespołu TAKT publiczność doceniła szczególnie i nagrodziła owacjami na stojąco,  skierowano do naszej młodzieży słowa uznania, podziwu i podziękowania za kultywowanie tradycji.

Skip to content