Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022 – 2023

utworzone przez | cze 24, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

23 czerwca 2023 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego. Uczniowie wspólnie z wychowawcami klas uczestniczyli w pochodzie do kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, za którym podążali uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego, a za nimi pozostali uczniowie naszej szkoły.

O 11:00 rozpoczęła się Msza Święta, którą odprawił ksiądz Grzegorz Konopacki.

Po Mszy uczniowie udali się ponownie do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wyśmienitych gości:

Pan Bogdan Zieliński Starostwa Powiatu Wysokomazowieckiego

Pan Eugeniusz Święcki Burmistrz Miasta i Gminy Ciechanowca,

Pani Cecylia Szmurło Radna Powiatu Wysokomazowieckiego,

Pani Aneta Czarnecka Radna Rady Miejskiej w Ciechanowcu, Przewodnicząca Rady Rodziców,

Pani Anna Czapkowska Sekretarz Gminy Ciechanowiec

Pani Joanna Zawistowska-Śliwowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wysokiem Mazowieckiem,

Pani Grażyna Dembek Komendant Hufca Pracy w Zambrowie,

Pani Magdalena Kondraciuk kierownik referatu organizacji Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu

Pułkownika Michał Fałat z Fundacji Skarby Narodu w Warszawie

Pani Bogumiła Stańczak z Fundacji Skarby Narodu w Warszawie

St. Chorąży Sławomir Mazurek z 18 Pułku Logistycznego w Łomży,

Porucznik Piotr Kozłowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim,

Akademię rozpoczął Dyrektor naszej szkoły Pan Łukasz Godlewski.

Pan dyrektor zwrócił uwagę że był to trudny rok. Dokończenie rozbudowy i moderacji internatu. Powiększenie infrastruktury edukacyjnej w szkole. Modernizacja pracowni zawodowych, odnowienie sal lekcyjnych i szkolnych toalet. Wspólnymi siłami udało się jednak przezwyciężyć trudności. 

Rok szkolny 2022/2023 to także rok wielu sukcesów edukacyjnych i sportowych naszych uczniów oraz prestiżowych osiągnięć dla szkoły

•         dwie laureatki ogólnopolskiej olimpiady umiejętności zawodowych z wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki

•         Pierwsze miejsce w województwie podlaskim i Polsce w zakresie kształcenia klas wojskowych i przygotowania absolwentów do służby w wojsku czy na studia wyższe

•         Jeden z najlepszych w województwie wyników w zakresie zdawalności uczniów z kwalifikacji zawodowych

•         Ponad 30 konkursów, olimpiad i turniejów w których nasza młodzież uplasowała się na podium.

•         Trzecia edycja szkolnego programu stypendialnego, którym objęto aż 43 uczniów na łączną kwotę ponad 270 tysięcy złotych.

Dyrektor podziękował gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za włożony trud w rozwój szkoły, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży, za dbanie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Pan Dyrektor zwrócił uwagę że podniesienie jakości pracy naszej szkoły i wzmocnienie wizerunku naszej placówki nie byłoby możliwe bez osobistego zaangażowania i oddania Rady Pedagogicznej oraz pracowników szkoły i internatu.

Słowa wdzięczności skierował także do zaproszonych gości, w szczególności do Pana Bogdana Zielińskiego. Pan Dyrektor podziękował za dotychczasową współpracę, rozbudowę szkoły i internatu, wkłady finansowe do realizowanych projektów w naszej szkole oraz zainteresowanie szkołą i młodzieżą.

Słowa uznania i podziękowania skierował także do Pana Eugeniusza Święckiego.

Podziękował przedstawicielom jednostek wojskowych  za profesjonalne podejście, zaangażowanie i oddanie na rzecz kształcenia młodzieży w naszej szkole. Zwrócił uwagę że dzięki owocnej współpracy nasze Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego odbywają szkolenia na najwyższym poziomie.

Dyrektor szkoły wspólnie z przybyłymi gośćmi nagrodził wszystkich uczniów wyróżnionych w nauce oraz tych, którzy wyróżnili się wysoką frekwencją. Dyrektor podziękował również rodzicom nagrodzonych uczniów za trud włożony w ich wychowanie i naukę. Pan Dyrektor Godlewski podziękował także wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie, współpracę i pomoc w procesie zdalnej edukacji.

Wszyscy zaproszeni goście życzyli zarówno uczniom, jak i nauczycielom i pracownikom szkoły bezpiecznego i spokojnego wakacyjnego wypoczynku.

Podczas akademii obyło się także pożegnanie dwóch naszych pracowników: Pana Dawida Jędrzejaka nauczyciela historii i Ks. Grzegorza Konopackiego nauczyciela religii. Obaj Panowie z przyczyń wydarzeń życiowych muszą zmienić miejsce zamieszkania, a tym samym i pracę. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone lata i pracę na rzecz naszej młodzieży.

Skip to content