• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Spektakl „Rotmistrz Pilecki – Polak, Patriota, Żołnierz” w wykonaniu grupy teatralnej i chóru naszej szkoły w Szumowie.

Spektakl „Rotmistrz Pilecki – Polak, Patriota, Żołnierz” w wykonaniu grupy teatralnej i chóru naszej szkoły w Szumowie.

utworzone przez | paź 5, 2022 | Aktualności, Chór szkolny, Rok szkolny 2022/2023

W ostatnią sobotę  –  dnia 1. października 2022 roku, na zaproszenie społeczności i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie  –  grupa teatralna i chór Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wystąpiły tam ze spektaklem  pt.: „Rotmistrz Pilecki  –  Polak, Patriota, Żołnierz”. 

 

Aktorzy, soliści i chórzyści występujący w spektaklu  oraz ich opiekunowie – w komplecie dotarli w sobotnie przedpołudnie do Szumowa, gdzie zostali bardzo serdecznie przyjęci.

Nasi artyści – po raz kolejny – znakomicie wywiązali się z zadania. Ich świetna gra aktorska, prezentowana w pełnych emocji scenach  z  życia Witolda Pileckiego uzupełniana była wspaniałym wykonaniem pieśni w wykonaniu chóru szkolnego („Idę walczyć mamo”, „Warszawo ma”, „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej” i „Uwierz Polsko”).

Na szczególną uwagę zasługiwała gra głównego bohatera spektaklu  – rotmistrza Pileckiego, w którego wcielił się uczeń klasy IIB Miłosz Raczkowski.

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować nasz spektakl poza naszą społecznością i przyczyniamy się tym samym do popularyzowania postaci Naszego Patrona w regionie.

Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie naszych artystów.

Skip to content