„Dzień Sportu i Rekreacji” w ZSOiZ w Ciechanowcu – było super!

utworzone przez | cze 24, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Sport

W dniu 22 czerwca tradycyjnie obchodziliśmy szkolny „Dzień Sportu i Rekreacji”. Każdy uczeń mógł wybrać aktywność fizyczną w której się najlepiej czuje, a byli tacy, którzy startowali w aż 3 dyscyplinach sportu! Ten dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia harmonogramu wydarzeń przez p. Artura Szymoniaka, następnie energiczną rozgrzewkę w formie aerobicu poprowadziła p. Magdalena Kujawska. W tym roku bawiliśmy się i rywalizowaliśmy w piłce nożnej, siatkówce, tenisie stołowym i strzelectwie. Poziom podczas każdego z wyżej wymienionych turniejów był bardzo wyrównany i często o wygranej decydowała jedna piłka lub strzał. Tak było m.in. w finale i meczu o 3 miejsce w piłce nożnej, gdzie zwycięzców poznaliśmy po rzutach karnych.

Największe atrakcje były po poczęstunku w formie gorących kiełbasek. Najpierw nauczyciele i uczennice zmierzyły się w konkursie pchnięcia kulą a na deser creme de la creme czyli mecz piłkarski nauczyciele kontra uczniowie. Duża waleczność jednych i drugich oraz składne akcje z obu stron pozwoliły na stworzenie świetnego widowiska. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2. W karnych lepsi okazali się uczniowie wygrywając 5 do 4.

Przez cały dzień panowała radosna atmosfera i wszyscy w dobrych nastrojach opuszczali boiska szkolne. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. W związku z tym zachęcamy wszystkich do spędzenia czasu w trakcie wakacji w sposób aktywny.

Poniżej przedstawiamy wyniki z poszczególnych dyscyplin:

SIATKÓWKA

1 miejsce – 1 B LO

2 miejsce – 2 C LO

3 miejsce – 3 A LO

PIŁKA NOŻNA

1 miejsce – 1 A LO

2 miejsce – 1 C LO

3 miejsce – 1 B LO

TENIS STOŁOWY

Dziewczęta

1 miejsce – Angelika Wróbel – 3 C LO

2 miejsce – Magdalena Zalewska – 2 C LO

3 miejsce – Ewa Tymińska – 2 B LO

Chłopcy

1 miejsce – Paweł Mioduszewski – 1 D TECH

2 miejsce – Damian Wyszyński – 3 B LO

3 miejsce – Jakub Gosk – 2 B TECH

STRZELECTWO

1 miejsce – Angelika Świderska – 1 D TECH

2 miejsce – Katarzyna Bakunowicz – 2 C LO

3 miejsce – Mateusz Dłuski  – 2 C LO

PCHNIĘCIE KULĄ

Nauczyciele – Kobiety

1 miejsce – Emilia Krysińska

2 miejsce – Sylwia Grzymała

3 miejsce – Magdalena Kujawska

Nauczyciele – Mężczyźni

1 miejsce – Dawid Jędrzejak

2 miejsce – Paweł Charubin

3 miejsce – Wojciech Cieszkowski

PCHNIĘCIE KULĄ – UCZNIOWIE

1 miejsce –  Ewa Jankowska – 2 A LO

2 miejsce –  Sylwia Skłodowska – 1 A LO

3 miejsce –  Julia Stępkowska – 2 C LO

Skip to content