• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Fundacja mBanku po raz drugi wesprze realizację Międzyszkolnego konkursu matematycznego „πPilecki” połączonego z dniem promocji matematyki

Fundacja mBanku po raz drugi wesprze realizację Międzyszkolnego konkursu matematycznego „πPilecki” połączonego z dniem promocji matematyki

utworzone przez | sty 10, 2020 | Aktualności, mPotęga

Niezmiernie miło nam poinformować, że po raz drugi, decyzją zarządu Fundacji mBanku nasza szkoła otrzymała dotację na realizację projektu pt. „II Międzyszkolny konkurs matematyczny- πPilecki połączony z dniem promocji matematyki” . Misją Fundacji  jest wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki, którą realizuje  w ramach strategii „m jak matematyka”. Tegoroczny projekt został dotowany  kwotą  4960zł.

Jest to druga edycja naszego projektu, który przewiduje przeprowadzenie konkursu matematycznego oraz organizację dnia promocji matematyki.  Konkurs organizujemy  z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie Matematyką, uczęszczających do klas VI-VIII Szkoły Podstawowej.

Celem głównym naszego projektu  jest popularyzacja matematyki  wśród młodych ludzi oraz zachęcanie ich do wyboru dalszej drogi kształcenia w klasach o kierunkach ścisłych. Ponad to konkurs ma zacieśnić współpracę między szkołami działającymi w środowisku lokalnym, budować więzi partnerstwa i koleżeństwa wśród uczniów oraz zachęcać ich do podejmowania działań rozwijających ich  talenty i pasje.

Zeszłoroczna edycja odbyła się w dniu liczby „pi” (14.03) i spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli z okolicznych szkół. Mamy nadzieję, że w tym roku przybędzie do nas jeszcze więcej młodych i uzdolnionych pasjonatów matematyki.

Zaczynamy więc wytężoną pracę nad projektem  i zapraszamy wszystkich uczniów aby przyłączyli się do nas w jego realizacji.

Skip to content