• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Najmłodsi mieszkańcy naszego Internatu ZSOiZ w Ciechanowcu- już po OTRZĘSINACH!!!

Najmłodsi mieszkańcy naszego Internatu ZSOiZ w Ciechanowcu- już po OTRZĘSINACH!!!

utworzone przez | paź 6, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Z życia Internatu

W dniu 29.09.2022 r. w czwartkowe popołudnie młodzież Internatu wraz z Wychowawcami oraz zaproszonymi Gośćmi zebrała się pod szkolnym dębem na otrzęsinach klas I przy wspólnym ognisku.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wicedyrektor Katarzyna Rostkowska, która wraz z Wychowawcami i uczennicami: Mają Tatarczuk i Wiktorią Iwanowską zasiadła do Jury. Po powitaniu przez Pana Wojtka Włostkowskiego- Wychowawcę, naszych Gości oraz wszystkich zebranych. Nasze konferansjerki: Weronika Ilczuk oraz Klaudia Skłodowska zapraszały kolejno zawodników do otrzęsinowych konkurencji. Klasy pierwsze rywalizowały z klasami starszymi w następujących konkurencjach: karykatury, wiedza o szkole i Internacie, śpiewać każdy może , zabawa w kwaśne, wyścig w workach oraz przeciąganie liny.
Pierwsza konkurencja- Karykatury polegała na przedstawieniu za pomocą gestów, mimiki twarzy, głosu, charakterystycznych rekwizytów- Nauczycieli i Wychowawców Internatu. Ta konkurencja wywołała wśród widowni wiele śmiechu i emocji, gdyż zaprezentowane przez Uczennice karykatury okazały się trafne i bardzo zabawne. Nasi Uczniowie to nie lada aktorzy…
Kolejny konkurs -Wiedza o Szkole i Internacie wymagał od zawodników dużo koncentracji i skupienia ponieważ pytania konkursowe okazały się nie takie proste i wymagały skrupulatnego liczenia.
Kolejna konkurencja -Śpiewać każdy może wywołała również dużo emocji wśród publiczności, a w szczególności niespodziewany oraz rewelacyjny występ młodej solistki z klasy pierwszej Angeliki Świderska, która na ochotnika wykonała utwór w angielskiej wersji językowej.
Uczestnicy z klas starszych wykonali przepięknie polskie utwory, które wywołały również aplauz publiczności.
Konkurencja -Zabawa w kwaśne była nie lada wyzwaniem dla kolejnych zawodników, drużyny klas I oraz starszych miały za zadanie spożyć plasterki cytryny znajdujące się na talerzykach bez żadnego grymasu na twarzy. Obie drużyny spisały się rewelacyjnie w tej konkurencji.
Wyścig w workach oraz Przeciąganie liny klasy I wykazały się większą sprawnością oaz wytrwałością. Obu drużynom w tych zawodach kibicowali wiernie wszyscy zebrani: Wychowawcy, Nauczyciele oraz Uczniowie. Po zaciekłej walce Jury przyznało punkty naszym uczestnikom we wszystkich konkurencjach.
Po podliczeniu punktacji na najwyższym miejscu podium uplasowała się drużyna z klas pierwszych, drugie miejsce zajęła drużyna z klas starszych.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pokonanym! Pani Wicedyrektor wręczyła pamiątkowy puchar zwycięskiej drużynie oraz medale, dyplomy, bony na niepytanie dla obu drużyn. Bony na niepytanie okazały się dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką dla zawodników. Poza tym wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodkie niespodzianki.
Po trudach wielu konkurencji wszyscy zebrani zasiedli wspólnie przy ognisku piekąc kiełbaski i jedząc pyszne sałatki. Mimo panującego na zewnątrz chłodu atmosfera na otrzęsinach była bardzo gorąca. Uczestnicy imprezy chętnie uczestniczyli w zabawach takich jak tańce integracyjne: belgijka, skrzypek i inne. Ostatnim punktem zabawy był pociąg utworzony przez naszych uczniów w rytmie piosenki „ Pociąg do gwiazd, pociąg do nieba” zachęcający Wszystkich do wspólnej zabawy.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi, całej Dyrekcji szkoły, Pani Kierownik Internatu, Wychowawcom, Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom Szkoły i Internatu za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Skip to content