• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Udział naszych uczniów w podniesieniu flagi w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

Udział naszych uczniów w podniesieniu flagi w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

W dniu 30 września w Ciechanowcu nasza młodzież i nauczyciele wzięli udział w uroczystym, pierwszym podniesienie flagi na maszt wykonanym w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Ta patriotyczna inicjatywa, została realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Celem głównym projektu „Pod biało-czerwoną” jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to. jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane kwotą 8 tysięcy złotych z budżetu państwa. Inicjatorem i promotorem przystąpienia Gminy Ciechanowiec do ogólnopolskiego projektu był Burmistrz Ciechanowca Pan Eugeniusz Święcki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w uroczystościach i przyczynili się promowania wartości patriotycznych.

Skip to content