• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Nasi uczniowie jednymi z najlepszych w województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Nasi uczniowie jednymi z najlepszych w województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim.

utworzone przez | lis 21, 2023 | Aktualności, Ogłoszenia i Konkursy

„Bitwa na drobiowe smaki 3” to ogólnopolski konkurs kulinarny adresowany do uczniów szkół  gastronomicznym, który został zainicjowany przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Organizacja ta postanowiła zebrać zdolnych, młodych adeptów sztuki kulinarnej z całej Polski, którzy rozpoczęli swoją przygodę z gotowaniem w szkołach gastronomicznych i przeprowadzić ogólnopolski konkurs kulinarny, którego głównym bohaterem jest polski drób.

Bitwa na drobiowe smaki to konkurs, który przebiega etapowo. Aby dostać się do etapu regionalnego uczestnicy musieli opracować receptury dwóch potraw: zupy i dania głównego z udziałem drobiu.  

Wśród dwunastu  najlepszych drużyn z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego znalazły się uczennice naszej szkoły:

  • Agata Kryńska
  • Maja Zalewska.  

Etap regionalny odbył się w  studium  kulinarnym„Centrum Smak Kariery”, w Warszawie. Dziewczyny jako danie konkursowe przygotowały zupę krem cebulowo-serowy z migdałowym aromatem i karmelizowaną cebulą, oraz danie główne, roladkę drobiową z wędzonym serem i suszoną śliwką otuloną cukinią, serwowaną na puree z czerwonej kapusty w towarzystwie marchwi w pomarańczach oraz krokiecików ziemniaczano-orzechowych. Uczniowie biorący udział w konkursie prześcigali się w kreowaniu niezwykłych dań, które zdaniem jurorów zasługiwały na to, by znaleźć się w menu profesjonalnych restauracji.

Zmagania naszych uczennic zostały docenione. Agata i Maja znalazły się w finale etapu regionalnego.   Dziewczyny gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content