Nasza Młodzież na Diecezjalnym Dniu Młodzieży 2023: Jedność i Wiara

Dnia 14 września 2023 roku młodzież klasy 2B Liceum Ogólnokształcącego oraz 2B Technikum  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, miała okazję uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, który odbył się pod hasłem odwołującym się do fragmentu Listu św. Pawła do Rzymian „Zło dobrem zwyciężaj”. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło młodych ludzi z różnych parafii i szkół diecezji drohiczyńskiej, aby wspólnie świętować i rozwijać swoją wiarę.

Ks. Łukasz Redosz rozpoczął pierwszy etap wydarzenia o godzinie 10:00, prowadząc integrację. To było doskonałe miejsce, aby poprzez różne zabawy zacieśnić więzi z rówieśnikami z innych szkół.

Następnie o godzinie 10:30 wszyscy uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w konferencji, której prowadzącym był Piotr Bylina znany pod pseudonimem Edzio RAP. Jest to jeden z najlepszych freestyleowców w Polsce i popularny twórca na Tik Toku. Treść wystąpienia skupiała się na przedstawieniu osobistego świadectwa wiary oraz na wyzwaniach, jakie stawiają przed młodzieżą współczesne czasy. To była inspirująca lekcja dla wszystkich obecnych.

Drugi etap wydarzenia rozpoczął się o godzinie 11:30, gdy wszyscy uczestnicy spotkali się na uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. bp. Piotr Sawczuk. Najświętsza Ofiara i słowa homilii księdza biskupa były dla młodych ludzi niezwykłym doświadczeniem duchowym. Nasza szkoła też miała swoich przedstawicieli w służbie liturgicznej byli to bracia : Michał Łyskawy uczeń kl. IV A technikum i Łukasz Łyskawy  absolwent naszej szkoły, a obecnie kleryk drugiego roku Seminarium Duchownego w Drohiczynie

Po Mszy Świętej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w koncercie, który zaprezentowała grupa „Małe TGD”. Ich muzyka i teksty piosenek dotknęły serc młodych ludzi i wprowadziły ich w radosny nastrój. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek kiełbaski i bigos.

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Drohiczynie okazał się bardzo cennym doświadczeniem dla młodzieży z klasy 2B Liceum Ogólnokształcącego oraz 2B Technikum. To wydarzenie pokazało, że młodzi ludzie są pełni wiary i entuzjazmu, gotowi realizować wezwanie św. Pawła z Listu do Rzymian, aby zwyciężać zło dobrem.

Skip to content