• Start
 • /
 • Aktualności
 • /
 • Ostróda. Obóz profilaktyczno-szkoleniowy naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ciechanowcu.

Ostróda. Obóz profilaktyczno-szkoleniowy naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ciechanowcu.

utworzone przez | cze 23, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Sport

Od 6 czerwca członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ciechanowcu uczestniczyli w obozie profilaktyczno-szkoleniowym w ośrodku Wypoczynkowym BAJKA w Wałdowie pod Ostródą. W pierwszym tygodniu młodzieży towarzyszyli członkowie Zarządu OSP w Ciechanowcu: Prezes Marek Klejzerowicz, Naczelnik Sebastian Pieniek oraz Gospodarz i jednocześnie Opiekun MDP Tomasz Szcześniak. Wychowawcą jest Magdalena Kondraciuk, a kierownikiem wyjazdu Eugeniusz Święcki.

Zaplanowany program obozu zawiera elementy szkoleniowe, wypoczynkowe, jak i profilaktyczne. W czasie trwania obozu zrealizowany zostanie częściowo program szkoleniowy MDP obejmujący następujące elementy:

 • ratownictwo medyczne wg procedur Państwowej Straży Pożarnej,
 • sprzęt pożarniczy oraz podstawy działań gaśniczych,
 • organizacja służby w ochronie przeciwpożarowej,
 • podstawowe elementy musztry.

W czasie wolnym od zajęć realizowany zostanie również program zajęć kulturalno – rekreacyjnych:

 • gry zespołowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, paintball),
 • tematyczne prelekcje i pogadanki,
 • plażowanie, kajaki, kąpiel w jeziorze,
 • rejs po jeziorze Drwędzkim,
 • wycieczki krajoznawcze.
 • nauka tańca, dyskoteki.

Organizacja obozu była możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz wsparciu finansowemu gminy Ciechanowiec.

Serdecznie dziękujemy strażakom i pracownikom Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu za organizację obozu a w szczególności Panu Burmistrzowi Eugeniuszowi Święckiemu za pozyskanie środków finansowych dla naszej młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego tygodnia.

Skip to content