• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Przedświąteczne spotkanie matematyczne grupy projektowej „Funkcjonariusze matematyki- oddział ∆π”

Przedświąteczne spotkanie matematyczne grupy projektowej „Funkcjonariusze matematyki- oddział ∆π”

utworzone przez | gru 15, 2017 | Aktualności, mPotęga

Przedświąteczne spotkanie matematyczne grupy projektowej „Funkcjonariusze matematyki- oddział ∆π” z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

W dniu 14 grudnia nasz matematyczny oddział ∆π , realizujący projekt w ramach przyznanego grantu fundacji mBanku- mPotęga, udał się na przedświąteczne spotkanie matematyczne pt. „Jak Mikołaj liczył elfy” z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu. Pod opieką naszych nauczycieli-  pani Ewy Radziszewskiej i pani Karoliny Faszczewskiej, przygotowaliśmy na to spotkanie wiele ciekawych zabaw, które miały na celu promowanie matematyki wśród dzieci, zachęcenie ich do nauki tego jakże ważnego przedmiotu oraz pobudzenie w nich ciekawości i chęci odkrywania świata.

Dzieci wraz z wychowawczynią przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie. Na początku postanowiliśmy ich trochę rozruszać zabawą, będącą sprawdzianem refleksu i spostrzegawczości. Wpletliśmy w nią opowieść o saniach świętego Mikołaja co bardzo zainteresowało uczestników, szczególnie że już tylko kilka dni zostało do tak oczekiwanej przez nich Jego wizyty . Po zabawie dzieci otrzymały przygotowane przez nas karty pracy w których musiały, po wykonaniu działań matematycznych, przyporządkować imiona  do odpowiednich reniferów  oraz prezenty do odpowiednich dzieci. Pierwszaki sprytnie poradziły sobie z rachunkami, a my sprytnie przemyciliśmy w tym zadaniu ideę funkcji. Kolejną  niespodzianką  była nasza matematyczna wersja znanej maluchom piosenki „Ulepimy dziś bałwana”, której nadaliśmy tytuł „Rozwiążemy dziś zadanie”. Po chwilach wzruszenia nad losami biednej Elsy, która nie chciała się uczyć Matematyki i Anny, która była tą dziedziną zafascynowana, przystąpiliśmy do kolejnej części pracy- liczenia i malowania. Dzieci bardzo sprawnie liczyły pod okiem naszego oddziału, który z ogromnym zaangażowaniem pomagał im w rachunkach. Przedświąteczny klimat udzielił się wszystkim, dużym i małym, więc uśmiechom nie było końca.

Bardzo miło było nam gościć w Szkole Podstawowej i promować naukę, którą tak lubimy. Odkryliśmy, że i my możemy być nauczycielami, którzy dzielą się swoją pasją z innymi, a radosne buzie pierwszaków dały nam dowód na to, że warto.

Skip to content