• Start
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Awans do etapu CENTRALNEGO OGÓLNOPOSLKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH

Awans do etapu CENTRALNEGO OGÓLNOPOSLKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH

W dniu 15.03.2023 r. w Białymstoku odbył się II etap – okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich. Łącznie do etapu okręgowego przystąpiło 9 zespołów – w tym 4 zespoły reprezentujące ZSOiZ w Ciechanowcu:

  • Anna Bakunowicz i Patrycja Godlewska kl.IV B
  • Patrycja Malinowska i Andzelika Murawska kl. IV A
  • Zuzanna Pietrzak i Patrycja Wirczyńska kl.IV B
  • Magdalena Malinowska i Igor Przanowski kl.II A

Zespoły rozpoczęły swoje zmagania od udzielania pisemnej odpowiedzi na 3 pytania przygotowane przez Komitet Główny. Następnie uczestnicy po prezentacji swojego filmu przygotowanego na potrzeby Olimpiady odpowiadali na pytania Komisji o zaprojektowanej i wykonanej fryzurze, inspiracjach, metodach i technikach wykorzystanych w swojej pracy.

Każdy zespół maksymalnie mógł uzyskać 40 punktów: 25 punktów za film i ustne odpowiedzi oraz 15 punktów za pisemne odpowiedzi.

Do Etapu Centralnego Ogólnopolskiego w Krakowie rekomendowany został zespół, który otrzymał największą ilość punktów.

Anna Bakunowicz i Patrycja Godlewska kl.IVB – 36 punktów pod opieką Pani Agnieszki Gaczkowskiej.

Przebieg etapu III ( finał ) odbędzie się w Krakowie 25.04.2023 roku.

Należy podkreślić, że jest to jedyna olimpiada z zakresu kształcenia zawodowego fryzjerów / technik usług fryzjerskich, w której laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zzzw ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 2230) są zwolnieni z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego, otrzymując 100% z tej części egzaminu.

Już sam awans gwarantuje naszym uczennicą tytuł finalisty. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów i zdobycia tytułu laureata.

Skip to content