„Bieg Tropem Wilczym” ku pamięci i chwale Żołnierzy Niezłomnych

        W dniu 1 marca nasza szkoła przystąpiła do XI edycji projektu „Bieg Tropem Wilczym” upamiętniającym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych). Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej w duchu patriotycznym. Jednym z bohaterów tegorocznej edycji biegu był Rotmistrz Witold Pilecki – patron naszej szkoły. Rotmistrz Witold Pilecki to postać krystaliczna, kierująca się w swoim życiu takimi wartościami jak: Bóg, honor, ojczyzna, rodzina. Żołnierz niezłomny.

 

Wydarzenie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod popiersiem Rotmistrza Pileckiego, następnie Pan dyrektor Łukasz Godlewski przywitał wszystkich uczestników i nauczycieli przypominając, jak ważną jest pamięć o naszej historii oraz walka o tożsamość narodową.

 

Następnie udaliśmy się na linię startu. Najpierw uczniowie wystartowali w biegu rekreacyjnym, a później w biegu sportowym, gdzie była emocjonująca walka o miejsca na podium. Łącznie w całym kraju i zagranicą w tej edycji biegu uczestniczy ok. 75 000 biegaczy w ok. 400 lokalizacjach.

 

Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna dołączyła na mapę tego wydarzenia. W biegu rekreacyjnym i sportowym udział wzięło ok. 140 uczniów. Bieg „Tropem Wilczym” przygotował zespół nauczycieli wychowania fizycznego.

 

Klasyfikacja chłopców w biegu sportowym:

1. Szymon Balwicki IVa LO

2. Mateusz Witkowski IIc LO

3. Sebastian Brzozowski IIIc LO

4. Aleksander Sienicki IIIa LO

5. Krystian Gontarczuk IVa LO

6. Szymon Dąbrowski Ib LO

7. Bartosz Stankiewicz IIc LO

8. Mikołaj Jóźwiak Ib LO

9. Bartosz Szpakowski IIIc LO

10. Bartłomiej Fronc IVb LOKlasyfikacja dziewcząt w biegu sportowym:

1. Julia Stępkowska IIc LO

2. Kamila Radłowska abs.

3. Julia Kotkowicz IIIa LO

4. Marianna Wojtkowska Ia LO

5. Aleksandra Rutkowska IVc LO

 

Skip to content