Edukacyjna wycieczka do Warszawy

utworzone przez | mar 29, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

22 marca 2023 r. uczniowie kl. I D LO, I E LO i część kl. I B LO wraz z opiekunami P. Agnieszką Kostrzyńską, p. Agnieszką Kędzierską i p. Katarzyną Korycką wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

W pierwszej kolejności odwiedzili Stację Grawitację, gdzie uczestnicy korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin sportowych, ścieżek akrobatycznych, ścianek wspinaczkowych, koszy do wsadów, basenów wypełnionych poduszkami, parku linowego, interaktywnych ścianek i gier komputerowych. Kolejnym punktem była angażująca lekcja historii w Muzeum Życia PRL. Dzięki Przewodnikom mogli dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne ludzi i jak urządzone były mieszkania. Młodzież zobaczyła adaptery, płyty winylowe, kozaczki Relaks, pierwsze odkurzacze i pralkę Franię. Dla niektórych dużym zaskoczeniem były kartki na produkty spożywcze, książeczki walutowe czy bony towarowe. Zadaniem grupy było przekonanie niemiłej pani Basi, aby sprzedała mięso „spod lady”. Śmiechu było co niemiara J. 

Uczniowie mogli również zasiąść w kawiarni muzealnej, napić się prawdziwej oranżady lub wody z syfonu. Licealiści wybrali się także w podróż kulinarną do Hali Koszyki – miejsca wysublimowanego, gdzie na klientów czekają restauracje o kosmopolitycznych nazwach oraz wyszukanej ofercie. Wszyscy szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domów.

Skip to content