JESTEŚMY W CMI – BEZPŁATNE ZAJĘCIA INFORMATYCZNE

utworzone przez | wrz 30, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w roku szkolnym 2022/2023 będzie uczestniczył w projekcie „CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO”. Jest to ogólnopolski projekt mający na celu rozwijanie talentów uczniów w zakresie programowania, algorytmiki
i robotyki. Partnerami projektu są najlepsze polskie uczelnie techniczne: POLITECHNIKA WARSZAWSKA, AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA W KRAKOWIE, POLITECHNIKA WROCŁAWSKA, POLITECHNIKA GDAŃSKA, POLITECHNIKA ŁÓDZKA oraz „STOWARZYSZENIE I LOVE MATH” i „CYFROWY DIALOG”. Partnerem wiodącym projektu jest Politechnika Łódzka. W ramach projektu odbywają się szkolenia informatyczne dla nauczycieli na wyżej wymienionych uczelniach. Natomiast dla uczniów przewidziane są zajęcia koła informatycznego na terenie szkoły, dotyczące nauki programowania, algorytmiki, robotyki i elektroniki. Nasza szkoła otrzymała od organizatora projektu zestawy robotów mBot, które będą sterowane programami tworzonymi przez uczniów podczas zajęć. Uczniowie będą poznawać różne algorytmy oraz będą pisać programy w takich językach programowania jak Python, C++, mBlock, MakeCode. W ramach projektu zostały zakupione również mikrokontrolery Arduino, które będziemy programować w języku Python. Odbędą się także bezpłatne wycieczki dla członków koła informatycznego: wycieczka na Politechnikę Warszawską, do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie oraz do Warszawskiego Muzeum Komputerów i Gier. Uczniowie zwiedzą uczelnię oraz wezmą udział w zajęciach z programowania i robotyki prowadzonych przez wykładowców Politechniki Warszawskiej. Członkowie koła informatycznego będą mogli uczestniczyć w konkursach informatycznych organizowanych przez Politechnikę Łódzką, w których przewidziane są do zdobycia cenne nagrody rzeczowe. Nie zabraknie również czegoś smakowitego na zajęciach, np. pizzy. Uczniowie będą posiadać konta na platformie CMI.EDU.PL, pozwalające korzystać z materiałów do zajęć. Uczniowie, którzy będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach mają szansę na podwyższoną ocenę z informatyki na koniec roku szkolnego. Koło informatyczne zgodnie z wytycznymi projektu będzie liczyło 15 uczniów z klas licealnych i technikum. Zachęcam zainteresowanych uczniów do uczestnictwa w tych zajęciach. Myślę, że będzie można się wiele nauczyć, a umiejętność programowania stwarza szansę na zdobycie w przyszłości ciekawej i dobrze płatnej pracy. Zajęcia będą odbywały się od końca września 2022 r. do końca maja 2023 r. 1 raz w tygodniu, w ustalonym wspólnie z uczniami dogodnym dla nich terminie. Udział w zajęciach w ramach projektu jest całkowicie bezpłatny. Dla uczniów, którzy będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach przewidziane są nagrody rzeczowe. Chęć uczestnictwa proszę zgłaszać do mnie – bezpośrednio lub poprzez dziennik Librus do dnia 3 października 2022 roku. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.cmi.edu.pl

Leszek Pietrzykowski
opiekun szkolnego koła informatycznego w ZSOiZ w Ciechanowcu
w ramach projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”

plakat
Skip to content