Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Młodzików

utworzone przez | wrz 7, 2022 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023, Sport

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Młodzików odbyły się 30.08.2022 w Białymstoku. W zawodach wystartowała ekipa zawodników z  UKS “Rotmistrz Ciechanowiec”. Lekkoatleci z naszego klubu to w większości debiutanci w tego typu imprezie sportowej, ale brak doświadczenia startowego nie odbił się na chęci zdobywania dobrych wyników i chęci rywalizacji z zawodnikami z innych klubów.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aleksandra Sacharczuk (Ia LO), która stoczyła piękną walkę w rzucie oszczepem i zdobyła złoty medal w kategorii młodzik. Dobre wyniki w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą uzyskali Kacper Szerszenowicz, Hubert Wojtkowski i Alan Nagórka.

W czasie zawodów rozgrywany był też mityng dla juniorów i dzieci starszych. Dwie nasze doświadczone juniorki ( Angelika Moczulska rzut dyskiem, Ewa Jankowska pchnięcie kulą) pokazały  doświadczenie i w swoich konkurencjach zajęły II miejsca.

Na tle starszych zawodników świetnie wypadły Zuzanna Kryńska (rzut dskiem, pchnięcie kulą) Maja Faszczewska (rzut dskiem, pchnięcie kulą). Dziewczyny, które będą dopiero w szóstej klasie szkoły podstawowej nie odbiegały umiejętnościami i wynikami od zawodnicze dwa lata starszych.

Jak można zauważyć w klubie UKS “Rotmistrz Ciechanowiec” , który funkjonuje przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych trenują  uczniowie szkół podstawowych, którzy są zapleczem sportowym naszej szkoły i mogą poznać smak sportowej przygody. Zapraszamy do zabawy w sport innych uczniów i gratulujemy sukcesów i dobrych wyników wyżej wymienionym sportowcom.

Skip to content