Mini warsztaty cukiernicze dla przedszkolaków

utworzone przez | mar 2, 2023 | Aktualności, Rok szkolny 2022/2023

 W dniu 1 marca w szkole było naprawdę słodko. Naszą pracownię gastronomiczną odwiedziła grupa 4-5 latków, przedszkolaków z Przedszkola w Ciechanowcu. Tematem warsztatów zorganizowanych przez Panią Ewelinę Kozłowską było praca cukiernika czyli zdobienie babeczek oraz wypiekanie ciastek. Dzieci zostały zapoznane z warunkami pracy kucharza oraz cukiernika. Miały możliwość samodzielnego ozdobienia muffinek za pomocą lukru oraz wielokolorowych posypek jak też przygotowały masę i formowały ciasteczka owsiane. We wszystkich zadaniach przedszkolakom towarzyszyli uczniowie klasy 1c i 4c technikum. Zwieńczeniem pracy cukierniczej było wykonanie waty cukrowej w kolorach zaproponowanych przez przedszkolaków oraz malowanie twarzy w wykonaniu Zuzi Zabłockiej. Spotkanie zostało zainicjowane przez Panię Emilię Krysińską. Dziękujemy Panu Dyrektorowi, Łukaszowi Godlewskiemu za wyrażenie zgody zorganizowanie tego typu warsztatów oraz Pani Ewelinie Kozłowskiej i uczniom technikum za ich przygotowanie i przeprowadzenie.

 

Skip to content